Wydatki na dom

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

sioci1977
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017, 9:35
Wydatki na dom

autor: sioci1977 » 10 sty 2017, 9:42

Od kilku miesięcy dość skrupulatnie staram się monitorować swoje wydatki związane z utrzymaniem rodzinki ( 2 os dorosłe i 3 latek ). I tak myślę czy dużo wydajemy czy wręcz przeciwnie. Może podzielicie się Waszymi obserwacjami - ile przeznaczacie na życie tzn. wyżywienie, ubiór, kosmetyki itp (nie licząc opłat za mieszkanie, zobowiązań, paliwa itp).

zu_za
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2015, 9:23
Re: Wydatki na dom

autor: zu_za » 30 sty 2017, 21:30

My dopiero od jakiegoś czasu prowadzimy zapiski i niestety w każdym miesiącu wpadają nam jakieś "niespodzianki" ;/
Jeśli chodzi o samo utrzymanie domu to fajnie jest inwestować w rozwiązania, które generują niższe opłatty. Np można oszczędzić montując sobie ogrzewanie na pellet., Pellety dobre jakościowe oczywiście.

kabitrnebi
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2017, 9:30
Re: Wydatki na dom

autor: kabitrnebi » 31 sty 2017, 9:45

Ciekawa sytuacja z tego wychodzi.

Awatar użytkownika
Dobromir
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2017, 8:22
Re: Wydatki na dom

autor: Dobromir » 23 lut 2017, 11:35

Sporo kosztować może samo ogrzewanie domu, ale zamiast pelletu preferuję wykorzystanie ekogroszku. Ekogroszek dobrej firmy nie emituje do środowiska tak szkodliwych związków chemicznych, a do togo jest całkiem wydajny, dzięki czemu sporo można zaoszczędzić. Ja praktycznie zawsze zamawiam ekogroszek od Smart Trans. Według mnie trudno o bardziej rzetelnego dostawcę. :)

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Wydatki na dom

autor: Big09 » 23 lut 2017, 16:39

Nie ma co porównywać wydatków, to trudne i nieporównywalne. Ja mam do ogrzania 100 metrów domu, inny 250.

Prebines
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2017, 8:52
Re: Wydatki na dom

autor: Prebines » 14 kwie 2017, 9:45

Warto pomyśleć o zmianie ogrzewania. Teraz bardzo opłaca się kupować ekogroszek pakowany po kg w tej chwili po sezonie są dobre ceny na ten materiał opałowy. Także jakbyś to zmienił to już masz oszczędność, do tego warto pomyśleć też o przydomowej oczyszczalni ścieków, która po czasie również przynosi oszczędności, jest dużo sposobów na zaniżenie kosztów.

PawełNM
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: Wydatki na dom

autor: PawełNM » 03 lip 2017, 17:34

Skoro jest już tutaj poruszana tematyka wydatków na dom, chciałbym Was o coś zapytać. Otóż w najbliższym czasie zamierzam rozpocząć budowę domu według projektu Parterowy. Jest to bardzo funkcjonalny budynek z maksymalną powierzchnią użytkową w granicach 124,84 m2. O takim domu marzy cała moja rodzina, zastanawiam się jednak, jak mogą kształtować się koszty ogrzewania w jego przypadku. Czy mógłby mi ktoś nieco przybliżyć tą kwestię.

kordoba
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Wydatki na dom

autor: kordoba » 13 gru 2017, 14:51

Zastanawiałam się jaki rodzaj opału bedzie dla nas najbardziej opłącalny. Co ine bedzie kosztowało dużo a bedzie trzymało ciepło. Szukając informacji trafiłam na ten artykuł o pellecie w którym dobrze opisali kaloryczność paletu. pewnie na to się zdecydujemy.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Wydatki na dom

autor: tulejka » 14 gru 2017, 8:57

Nie liczę tego tak skrupulatnie, ale raczej staram się kontrolować wydatki.

kbonda
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 24 sie 2017, 7:44
Re: Wydatki na dom

autor: kbonda » 14 gru 2017, 18:20

Ja też staram się kontrolować wydatki na dom.

michalnalepa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2017, 14:09
Re: Wydatki na dom

autor: michalnalepa » 17 sty 2018, 14:31

Szczerze mówiąc to najlepiej liczyć wydatki kiedy mamy pieniądze pod kontrolą a do tego bardzo przyda się kasetka na pieniądze wtedy możemy skurulatnie liczyć wydawane pieniądze

menuet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 21 lis 2015, 17:21
Re: Wydatki na dom

autor: menuet » 06 lut 2018, 12:14

nie od dziś wiadomo, ze w sezonie grzewczym ceny opału będą wzrastać.Ważne moim zdaniem jest to jakiej jakosci uda nam się ten opła kupic. Mnie interesował teraz ekogroszek, dlatego bardzo skupiłam się na takich ofertach online. Dobrze, że są w mojej okolicy to szybko będę miała dostawę do domu.

vegeKlementyna
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2016, 14:54
Re: Wydatki na dom

autor: vegeKlementyna » 06 lut 2018, 12:26

Ciężko jest nie wydawać dużo skoro cały czas ceny idą w górę, a niestety nasze zarobki jakoś stoją w miejscu. Nowy rok, nowe ceny, podwyżka opłat za media. Takie życie w naszym kraju. Chyba nie ma złotego środka na oszczędzanie, bo u mnie zazwyczaj jest tak, że jak coś zaoszczędzę w jednym miesiącu to w kolejnym coś mi wyskoczy i tyle z oszczędności.

CzarnaInka
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2017, 18:07
Re: Wydatki na dom

autor: CzarnaInka » 20 lut 2018, 16:31

Ja ostatnio sporo wydałam na ogród w tym sklepie - Zumm.
Ale poza sezonem najbardziej się opłaca :)

emika
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2018, 9:26
Re: Wydatki na dom

autor: emika » 11 kwie 2018, 13:07

Utrzymanie domu to trudne zadanie, dlatego dobrze jest się ciągle dowiadywać nowych rzeczy i oszczędzać. Staram się być na bieżąco. ostatnio czytam ogólnie o oszczędzaniu.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 152 gości

Gotowe projekty domów