Akumulator na zimę

Miejsce, by pochwalić się swoimi osiągnięciami i zastosowanymi rozwiązaniami. Tu znajdziesz praktyczne podpowiedzi dotyczące wykonania elementów małej architektury, aranżacji ogrodu, uprawy i pielęgnacji roślin.

Moderator: wika001

zu_za
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2015, 9:23
Akumulator na zimę

autor: zu_za » 30 gru 2016, 10:59

Witajcie,
jako, że mamy grudzień i jednak temperatury spadają poniżej zera, zwłaszcza w nocy chciałam zapytać o akumulator. Czy Waszym zdaniem bezpiecznie jest kupić taki np. w markecie czy lepiej poszukać sklepu z częściami ( np. za pomocą tej wyszukiwarki:http://autogratis.pl/czesci-nowe/akumulatory/lublin/wszystkie-marki/wszystkie-typy-aut )i tak kupić od fachowców?
JAkie macie w tym temacie doświadczenia?

romuald
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:56
Re: Akumulator na zimę

autor: romuald » 04 sty 2017, 15:08


Awatar użytkownika
Audrey
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:19
Re: Akumulator na zimę

autor: Audrey » 08 maja 2017, 9:42

ja jestem bardzo zadowolona z mojego akumulatora bo przetrwał bez zarzutów te najgorsze mrozy.

kabix179
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2018, 11:11
Re: Akumulator na zimę

autor: kabix179 » 28 lut 2019, 13:46

Jakiś czas temu miałem taką sytuację, że podczas długiej trasy wysiadł mi akumulator. Po tej sytuacji przyrzekłem sobie, że kupię sobie tester akumulatora żeby już taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Teraz czuję się o wiele bezpieczniej. Polecam wszystkim posiadaczom samochodów.

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Akumulator na zimę

autor: martan » 19 wrz 2022, 13:37

Piecyka to to nie pociągnie Moc maxymalna 1600W
Mikrofala powiedzmy 800W
Lodowka 200W
TV 150W
Plus jakieś światło i koniec
Jeśli dobrze policzyłem to wpełni naładowany akumulator Obciażony 1600 Wat wytrzyma godzinę
Tak można te akumulatory połączyć równolegle by zwiększyć pojemność: akumulator csb 9ah 12v.
Proszę bardzi uważać podczas łączenia by prądy wyrównawcze nie narobiły bałaganu Do łączenia baterie muszą mieć prawie identyczne napiecie
Ja na działkę szukał bym raczej cichego małego agregatu


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 38 gości

Gotowe projekty domów