Jaka to roślina?

Nie wiesz na jaki żywopłot się zdecydować? Jakie rośliny i wybrać i kiedy je posadzić? Tutaj znajdziesz informacje dotyczące rodzajów żywopłotów, krzewów liściastych i iglastych najlepszych na żywopłoty, porady na temat ich sadzenia, przycinania i pielęgnacji.

Moderator: wika001

grzegorz_s
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 13 kwie 2011, 22:52
Jaka to roślina?

autor: grzegorz_s » 16 maja 2011, 21:22

Niedawno widziałem żywopłot, który buł przycięty w sześcian, wyglądał jak jakiś zielony mur. Był zupełnie nieprześwitujący, bardzo gęsty i wysoki na ok 180 cm. To była jakaś roslina liściasta. Jak można uzyskać taki żywopłot?

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: Jaka to roślina?

autor: cisowianka » 27 paź 2011, 20:14

Witaj,
takie ogrodzenia są popularne w wielu krajach, przede wszsytkim na bogatych przedmieściach, gdzie nie musisz się obawiać nieproszonych gości :)
Polskie prawo mówi o tym, że ogrodzenie od frontu powinno być ażurowe, czyli nie może być to pełen mur czy inny materiał bez prześwitów :) Jednak nie zauważyłam zbytnio aby zracano na to uwagę.

Do głowy przychodzi mi buk, widziałam wiele takich żywopłotów, jednak jakoś mnie nie przekonują. Owszem w sezonie wyglądają ciekawie i są doskonałą zasłoną przed światem zewnętrznym, jednak ich liście brązowieją i opadają :( W sumie z każdym drzewem liściastym tak będzie.

Myślę, że na żywopłoty z drzew liściastych nadadzą się jeszcze:
- irga
- forsycja
- porzeczka alpejska

Jednak radziłabym jednak coś z iglaków, przynajmniej łatwiej je ukształtować no i są zimozielone :)

elewpl
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:40
Re: Jaka to roślina?

autor: elewpl » 17 lis 2016, 7:29

Tak jak mówi przedmówca, to jedne z popularniejszych żywopłotów i ażurowe powinno spełniać warunki prawne.


Wróć do „Żywopłoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów