Trawnik z rolki czy wysiewany

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Trawnik z rolki czy wysiewany

autor: Redakcja » 04 paź 2016, 10:11

Aby założyć trawnik, nie trzeba wcale wysiewać trawy i cierpliwie czekać aż wykiełkuje. Handlowcy proponują... Trawnik z rolki czy wysiewany >>
Redakcja

Awatar użytkownika
Aladonna
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2014, 10:24
Trawnik z rolki czy wysiewany

autor: Aladonna » 04 paź 2016, 10:11

Generalnie co kto lubi chociaż prawdę mówiąc to nie wiem jak można nie lubić gęstego i zielonego trawnika po którym szybko można chodzić :D A piszę oczywiście o trawniku z rolki. Przykładowo nasza sąsiadka ma wysiewany a my z rolki i nasz wygląda o niebo lepiej :D Aha i u nas mogą sobie spokojnie dzieciaki biegać a trawa ładna jak pierwszego dnia. Jak ktoś ma dzieci to rolka bo jest wytrzymalsza i do intensywnego używania a przynajmniej Trawnik Producent taką ma

Awatar użytkownika
Aladonna
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2014, 10:24
Trawnik z rolki czy wysiewany

autor: Aladonna » 04 paź 2016, 10:13

Generalnie co kto lubi chociaż prawdę mówiąc to nie wiem jak można nie lubić gęstego i zielonego trawnika po którym szybko można chodzić :D A piszę oczywiście o trawniku z rolki. Przykładowo nasza sąsiadka ma wysiewany a my z rolki i nasz wygląda o niebo lepiej :D Aha i u nas mogą sobie spokojnie dzieciaki biegać a trawa ładna jak pierwszego dnia. Jak ktoś ma dzieci to rolka bo jest wytrzymalsza i do intensywnego używania a przynajmniej Trawnik Producent taką ma

dontworry
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:40
Re: Trawnik z rolki czy wysiewany

autor: dontworry » 04 paź 2016, 13:35

Jak dla mnie to tylko wysiewany.

keroeks
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:00
Re: Trawnik z rolki czy wysiewany

autor: keroeks » 05 paź 2016, 6:36

Także preferuje tylko wysiewany. Duża radość płynie z jego uprawy.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Trawnik z rolki czy wysiewany

autor: Big09 » 02 lis 2016, 11:23

na szybko lepszy z rolki i w dodatku sprawdzony gatunek trawy.

aniaiwicka
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 27 sty 2019, 8:08
Trawnik z rolki czy wysiewany. Zalety i wady obu rozwiązań

autor: aniaiwicka » 27 sty 2019, 8:14

Długo z mężem zastanawialiśmy się nad trawnikiem z rolki. Przede wszystkim ze względu na szybki efekt :) Ogród robiła nam firma Torino i Pan Bartek przekonał nas jednak na wysianie trawy. Powiem Wam tak: nie wierzyłam, że można mieć taki dywan a jednak :) Dziękujemy Panu Bartkowi bo zazdroszczą nam teraz wszyscy sąsiedzi tego trawnika.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Trawnik z rolki czy wysiewany

autor: gardenrun » 30 sty 2019, 15:07

Wolę wysiewany.

zmarzlak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 20 sie 2015, 11:26
Re: Trawnik z rolki czy wysiewany

autor: zmarzlak » 21 lut 2019, 10:38

Niezależnie od tego jaki trawnik wybierzemy dobrze jest założyć wokół niego obrzeża trawnikowe. Chodzi mi chociażby o taki system: http://geoproduct.pl/produkty/obrzeze-trawnikowe-geoborder/ Dzięki temu trawnik zachowa swój oryginalny kształt.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości

Gotowe projekty domów