ścianka w baseniku

Informacje na temat zakładania basenów ogrodowych i stawów kąpielowych. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę, jak zbudować basen i co zrobić, by woda była czysta? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: wika001

Yoo!
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2009, 19:35
ścianka w baseniku

autor: Yoo! » 16 maja 2011, 19:13

Witam, na moim ogródku w prawdzie nie ma basenu,ale jest mały basenik, niestety w opłakanym stanie.
Chciałbym się poradzić jaki materiał zastosować na wykończenie wnętrza baseniku.
Chodzi mi konkretnie jaką zaprawą.
Z baseniku korzysta się raczej rzadko i woda jest nabieżąco wylewana, nie korzysta się z niego cały czas, dlatego nie będe wykańczał środka kafelkami, tylko wolałbym jakąś zaprawą, która wytrzymie chwilową wilgoć.
Jakiego materiału najlepiej użyć, czy wystarczy zwykła zapara np.murarska ??

cherrylady
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 08 lis 2011, 21:41
Re: ścianka w baseniku

autor: cherrylady » 15 lis 2011, 23:11

Witaj,
wiesz co nie jestem specem budowlanym, ale znajomi mieli taki basen w domu. Pamiętam, że jakoś w 2003 roku go remontowali i używali jakiejś strasznie drogiej farby. Była niebieska :) Koszt 1 mkw wyniósł jakieś kilkanaście złoty, do tego impregnat i oczywiście podwójne malowanie. Łączny koszt pewnie około 50 zł za mkw... Byłam tam ostatnio w 2007 czy 2008 roku i nie wygładało to zbyt estetycznie. Także nie wiem czy wyłożenie owej ścianki glazurą nie będzie tańsze.... przynajmniej patrząc na to z perspektywy chociażby dekady

groninpbm
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 wrz 2016, 8:30
Re: ścianka w baseniku

autor: groninpbm » 29 wrz 2016, 8:45

Dobra farba i jeszcze lepszy impregnat powinny wystarczyć.


Wróć do „Baseny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów