Jak zaprojektować ogród?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak zaprojektować ogród?

autor: Redakcja » 24 sie 2014, 9:51

Projektując ogród bierzemy pod uwagę przede wszystkim wielkość działki. Jak zaprojektować ogród? >>
Redakcja

ostrow
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53
Jak zaprojektować ogród?

autor: ostrow » 24 sie 2014, 9:51

kruszywo ozdobne w połączeniu z zielenią traw świetnie się prezentuje, sam wybrałem gryz Biała marianna od bruk-bet i okolice tarasu nim wysypałem, świetnie wyszło

olek39
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2014, 0:35

autor: olek39 » 28 sie 2014, 2:39

Ładna kompozycja, osobiście jestem zwolennikiem własnie takich bardziej tradycyjnych projektów, czy wręcz czasem rustykalnych niż futurystycznych kompozycji. Ostrów jaką masz kostkę brukową? U mnie leży pastelowa Creativ i zastanawiam się jak by to się razem komponowało

draden
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Uniejów
Kontaktowanie:
Re: Jak zaprojektować ogród?

autor: draden » 31 sie 2014, 18:03

barzdo mi się podoba

arecki_80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:41

autor: arecki_80 » 28 sty 2015, 11:56

Ogródek jest fajny. Jeśli ktoś ma większy ogród to powinien pomyśleć na przykład o instalacji zbiornika na deszczówkę. Ja mam u siebie taki z zbiorniki.szczecin.pl ? jest to korzystne, bo u nas klimat deszczowy, więc sporo na wodzie można zaoszczędzić. W skali roku są to dość duże pieniądze, tak więc instalacja szybko się zwraca.

e-rosa_pl
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 15 gru 2014, 9:20
Re: Jak zaprojektować ogród?

autor: e-rosa_pl » 09 lut 2015, 16:23

W zasadzie im większy ogród tym więcej rzeczy możemy w nim zmieścić i mamy szerokie pole do popisu,prawda? Poza tym też kwestia naszej wyobraźni przestrzennej i kompozycji jak to wszystko widzimy,tutaj czasem warto skonsultować się z fachową firmą,tak aby całość miała ręce i nogi.

patryn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2015, 0:27

autor: patryn » 02 mar 2015, 9:21

przy dużej działce ciężko samodzielnie zaprojektować ogród, ja dlatego zdecydowałem się na ofertę http://www.ogrodysobik.pl/ teraz ogród wygląda efektownie

Cynober
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2014, 11:00
Re: Jak zaprojektować ogród?

autor: Cynober » 06 mar 2015, 22:23

Tak, to prawda. Zdecydowanie łatwiej zaprojektować jakiś mały teren niż dużą działkę. Proponuję wtedy skontaktować się ze specjalistą, który zrobi to za nas. Obecnie korzystam z usług firmy Ogrody od A do Z i trzeba przyznać, że ogród zaczyna na prawdę żyć, jestem zachwycona :)

62miko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 12 sie 2014, 18:40
Re: Jak zaprojektować ogród?

autor: 62miko » 09 mar 2015, 12:32

My mamy działkę 800m2 i powoli kończymy budowę domu. Na początku kwietnia chcemy wziąć się za ogród by wyglądał w miarę ładnie :) Z pomocy projektanta nie skorzystamy bo szkoda nam kasy - wolimy wszystkim sami się zająć. Po niedzieli mąż ma zamówić domek na narzędzia z http://ogrodosfera.pl/plastikowy-domek-narzedziowy-skylight-4x6 i przywieźć jakieś grabie, sekatory i kosiarkę. Myślę, że jak się postaramy to w dwa tygodnie ogarniemy temat i ogród będzie ładny :)

KaskaFronc
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 01 wrz 2016, 12:58
Jak zaprojektować ogród?

autor: KaskaFronc » 01 wrz 2016, 12:59

Zgadzam się z tym, zwłaszcza fragment o tym by nie przesadzać. Projektując ogród i sadząc rośliny trzeba bardzo uważać, by zachować umiar. Tylko wtedy będzie ładnie wyglądał, ale też rośliny będą miały sprzyjające warunki do rozwoju. Mi w zaplanowaniu całej działki pomogło wogrodzie.pl, najpierw razem stworzyliśmy projekt, a później zajęli się też samym sadzeniem, renowacją trawnika itd. Warto czasem zaufać specjalistom, bo efekt jest super!

neverland33
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2017, 14:58
Jak zaprojektować ogród?

autor: neverland33 » 24 sty 2019, 11:13

A nie lepiej po prostu skorzystać z pomocy profesjonalistów? Wykaz firm ogrodniczych na stronie www.planujemyogrod.pl


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 21 gości

Gotowe projekty domów