Drzewa energetyczne

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

jurekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 22:08
Drzewa energetyczne

autor: jurekk » 07 kwie 2011, 14:21

Ostatnio czytałem o hodowaniu roślin energetycznych - podobno zaliczają się do nich: wiklina, olcha, brzoza i wierzba. Czy ktoś może ma więcej informacji na ten temat?
jurekk

Malvina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2011, 19:37
Re: Drzewa energetyczne

autor: Malvina » 27 wrz 2011, 7:12

Nie daleko mojego miejsca zamieszkania [ region małopolska] jest przedsiębiorstwo, które uprawia na ogromną skalę wierzbę energetyczną. Z tego co mi wiadomo popyt mają ogromny na tą wierzbę. Dodatkowo z tego co mi wiadomo to maja jakieś dofinansowanie z UE. Wierzba energetyczna jeśli rozpowszechni się jej strukturę na jeszcze szerszą skalę spokojnie może zrewolucjonizować nasz domowy tradycyjny system opałowy węglem. Ponieważ udowodniono, że jest parokrotnie więcej wydajniejsza.!
Sama uprawa wierzby energetycznej nie jest skomplikowana, do tego niebywale łatwo rozmnaża się wegetatywnie, ma szybki przyrost. Jeśli chodzi o inne podane przez Ciebie rośliny energetyczne, to się nie wypowiem bo nie słyszałam tak dużo jak właśnie o tej wierzbie.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Drzewa energetyczne

autor: gardenrun » 29 paź 2014, 15:45

Już się aż tak nie wygłupiajmy:)

CebuleKwiatowe
Aktywny
Aktywny
Posty: 176
Rejestracja: 24 wrz 2014, 14:32
Re: Drzewa energetyczne

autor: CebuleKwiatowe » 08 sty 2015, 16:28

Zalezy pod jakim kątem rozpatrujemy drzewka energetyczne: ozdoby do ogrodu czy też raczej potencjału opałowego,bo to znacznie się od siebie rózni. Może sprecyzuj swoje pytanie nieco bardziej.

janrim
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2016, 6:14
Re: Drzewa energetyczne

autor: janrim » 19 sie 2016, 6:26

Jako ozdoby spisują się wyśmienicie.

Vuko
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2016, 11:54
Re: Drzewa energetyczne

autor: Vuko » 23 sie 2016, 12:03

Czytając "energetyczne", wyobraziłem sobie, że macie na myśli jakieś drzewa, które przekazują człowiekowi dobrą energię (co w sumie jest prawdą) :lol:

leo12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 04 lip 2017, 17:35
Re: Drzewa energetyczne

autor: leo12 » 18 kwie 2018, 0:01

Miec taką firmę to musi być coś :D Ostatnio sobie czytałem o pierwszych znakach towarowych na świecie, zobaczcie: https://zastrzezone.pl/pierwsze-znaki-t ... e/56,17,22

Sklep.PlanetGarden
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2018, 7:25
Re: Drzewa energetyczne

autor: Sklep.PlanetGarden » 04 maja 2018, 10:56

Bo chyba tak to działa- na zasadzie przekazu dobrej energii :) Poza tym jeżeli chodzi o aranżację ogrodu oraz wybór drzewek i krzewów to polecam zerknąć także do nas :)


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów