Linia kroplująca czy rura PE + emitery ?

Informacje o systemach nawadnia ogrodów, ich zastosowaniu, wadach i zaletach. Zraszacze ogrodowe, systemy automatycznego nawadniania, efektywne podlewanie ogrodu. Porady jak wykonać system nawadniania, a może zlecić prace specjalistycznej firmie?

Moderator: wika001

strokers
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11
Linia kroplująca czy rura PE + emitery ?

autor: strokers » 22 cze 2015, 13:23

Witam

Buduje na działce mały system nawadniania, zastanawiam się mam pod płotem małe thuje posadzone co 50 cm są małe 10-15 cm ... linia kroplująca 100 m to ok 200 zł (z kompensacją cisnienia) a rura PE plus np. 100 emiterów (z kompensacją ) to ok 160 zł ktoś może mi uświadomić wyższość lini (węża kroplującego) kroplującej?
Emiter mogę rozebrać wyczyścić, emiter mogę wbić w rure PE w odległościach jakich chce ... z uwagi na mały system korzeniowy tych roślinek (aktualnie) chce je nawadniać bezpośrednio ... a jak kupie wąż z emiterami np. co 50 cm to może się okazać że zacznie mi się "rozjezdzać" z roslinami - sadziłem na oko co 50 cm mogą być drobne odchyły ...

Pozdrawiam
Strokers

rowbieg
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 04 sie 2016, 12:18
Re: Linia kroplująca czy rura PE + emitery ?

autor: rowbieg » 05 sie 2016, 7:49

Oj tak, to naprawdę wiele wyjaśnia.

lila98
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:34
Re: Linia kroplująca czy rura PE + emitery ?

autor: lila98 » 03 paź 2016, 15:25

kompensacja polega na tym ze wszędzie jest takie samo ciśnienie, rivulisa izraelskie są dobre dawniej jhon deer. hurtownia domogrod24 posiada sklep internetowy z możliwością wysyłki

MALINECZKA
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2016, 14:51
Re: Linia kroplująca czy rura PE + emitery ?

autor: MALINECZKA » 03 lis 2016, 12:45

[quote="lila98"]kompensacja polega na tym ze wszędzie jest takie samo ciśnienie, rivulisa izraelskie są dobre dawniej jhon deer. hurtownia domogrod24 posiada sklep internetowy z możliwością wysyłki[/qu

A czy jest możliwość uzyskania gdzieś fachowej porady albo pomocy jeśli chodzi o rozłożenie i zakup potrzebnych akcesoriów do nawodnienia uprawy malin ???

lila98
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:34
Re: Linia kroplująca czy rura PE + emitery ?

autor: lila98 » 07 lis 2016, 9:49

firma domogrod24 tam telefonicznie bądź mailowo udzielają informacji:)


Wróć do „Nawadnianie ogrodów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów