mała plantacja winogron

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
mała plantacja winogron

autor: kuba.kubowski » 20 cze 2016, 19:31

założyłem u siebie na działce małą plantację winogron, które tam są od zawsze. Uporządkowałem to, zrobiłem ładne paliki metalowe, teraz ma około 50 metrów kw. Pytanie: teren jest dość mocno nasłoneczniony, jak sprawić też, aby nie zjadły owoców ptaki?

sprobio
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2016, 9:40
Re: mała plantacja winogron

autor: sprobio » 21 cze 2016, 10:01

Najlepszy będzie PBM probiominarał, czysty ekologicznie puder o silnym działaniu probiotycznym. Służy on do zaprawiania nasion oraz ochrony systemów korzeniowych i cebulek. Jest wykorzystywany również jako szczepionka doglebowa. Poprzez swoją obecność sprzyja intensywnej kolonizacji szczepów pro biotycznych, co skutkuje wypieraniem pleśni i likwidacją toksyn. Wykazuje swoje pozytywne działanie na polach jako na przykład zaprawa do nasion soi czy ziemniaków. Niewielki koszt owocuje zaprawą organiczną (na 100 kg soi potrzeba 100 do 200 g PBM). Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

Fabryka-Zieleni
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:25
Re: mała plantacja winogron

autor: Fabryka-Zieleni » 21 cze 2016, 10:27

No tak,ale co da puder w walce z ptakami,nawet jeżeli jest ekologiczny? Moim zdaniem w praktyce nie do końca się to sprawdzi. Bardziej zwykłe straszaki na ptaki,możesz poszukać w każdym ze sklepów ogrodniczych lub wykonać je samodzielnie.

filipwoj
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2016, 7:24
Re: mała plantacja winogron

autor: filipwoj » 08 lip 2016, 7:54

Trudno będzie sprawić się z ptakami jednak nie jest to niemożliwe. Najlepiej straszaki. One działają skutecznie. Dodatkowo, możesz w niektórych miejscach powiesić zwykłe płyty cd czy dvd. Będą odbijać promienie słońca i odtrącać ptaki.

instarne
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2016, 6:40
Re: mała plantacja winogron

autor: instarne » 12 lip 2016, 6:55

Nie taka małą :D

artass1
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2016, 10:04
Re: mała plantacja winogron

autor: artass1 » 20 lip 2016, 10:05

A nie było by może opcji żeby to jakoś przykryć?

Michu85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2015, 15:09
Re: mała plantacja winogron

autor: Michu85 » 28 lip 2016, 20:45

kuba.kubowski pisze:założyłem u siebie na działce małą plantację winogron, które tam są od zawsze. Uporządkowałem to, zrobiłem ładne paliki metalowe, teraz ma około 50 metrów kw. Pytanie: teren jest dość mocno nasłoneczniony, jak sprawić też, aby nie zjadły owoców ptaki?


Metalowa konstrukcja jest dobrym rozwiązaniem, będzie solidniejsza niż drewniana. Co do siatek to fajne są albo takie o małym oczku, które zabezpieczą winogrona przed szpakami i kwiczołami. Wróble też są wredne. Poelcam ci zajrzeć na stronę frmy Symar: http://symar.pl/ oni są producentem takich siatek, leciutkich i wytrzymałych. Moim zdaniem sprawdząsię na twojej plantacji.

raffa5a
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2016, 9:52
Re: mała plantacja winogron

autor: raffa5a » 01 paź 2016, 19:47

Ja rozwiesiłam kilka płyt CD i takie drewniane paliki które nawet przy małym wietrze uderzają o siebie i to skutecznie odstrasza ptaki.


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów