Środki ochrony roślin

Dział poświęcony odpowiednim nawozom i środkom ochrony roślin. Porady na temat tego jakie nawozy stosować i czym nawozić poszczególne gatunki roślin, a także informacje dotyczące środków ochrony roślin.

Moderator: wika001

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: Środki ochrony roślin

autor: Gerbera » 16 lis 2011, 6:09

Fantastyczny katalog!
W końcu wszystko w jednym miejscu, doskonale uporządkowane i z kompleksowymi opisami.
Dziękuję bardzo, zarówno w imieniu swoim, jak i wszystkich użytkowników ;)
przepraszam za literówki

BeataZet
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2012, 9:50
Re: Środki ochrony roślin

autor: BeataZet » 28 lut 2012, 12:29

Bardzo fajnie uporządkowane :-) Aczkolwiek ja jestem staroświecka i zawsze jak już mam jakiś środek sprawdzony to ciężko jest się przestawić..... Mogę jedynie polecić to co używam :) http://www.sklep.mizar.com.pl/asahi-1l-p-126.html A proszę bardzo :) I dzięki za katalog!

Awatar użytkownika
HANAT
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2012, 18:49
Lokalizacja: Kleczanów
Kontaktowanie:
Re: Środki ochrony roślin

autor: HANAT » 16 sie 2012, 16:28

Do ochrony sadu proponuje Obrazek łatwe wyszukiwanie zaznaczysz owoc fazę i chorobę i masz gotowy wynik. Bardzo praktyczne :)
Pozdrawiam HANAT ;)

kamil9
1 - ostrzeżenie!
Posty: 11
Rejestracja: 08 cze 2014, 14:53
Lokalizacja: Brzeziny,Polska
Kontaktowanie:
Re: Środki ochrony roślin

autor: kamil9 » 08 cze 2014, 15:42

Jeśli chcecie kupić dobre i tanie środki ochrony roślin sprawdźcie tutaj http://artpol-bis.pl/srodki-chwastobojcze-c-1.html. Jeśli szukacie czegoś, czego nie ma na stronie sklepu, napiszcie do nich, że szukacie tego i tego, oraz czy posiadają. Oni powinni dalej już wstawić produkt na strone sklepu. www.artpol-bis.pl

karolinkaa27
Re: Środki ochrony roślin

autor: karolinkaa27 » 12 sty 2015, 10:02

A np. taka wyszukiwarka środków ochrony roślin to w ogóle jakoś pomaga?nie wiem czy to też opcja dla działkowców?

karolinkaa27
Re: Środki ochrony roślin

autor: karolinkaa27 » 12 sty 2015, 10:02

A np. taka wyszukiwarka środków ochrony roślin to w ogóle jakoś pomaga?nie wiem czy to też opcja dla działkowców?

muszka33
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2015, 1:55
Re: Środki ochrony roślin

autor: muszka33 » 19 maja 2015, 2:05

a czy są jakies naturalne nawozy, których mozna używać w domu? nie chce stosować zadnej chemii ze wzgledu na dzieci?

nata23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: Środki ochrony roślin

autor: nata23 » 07 lip 2015, 7:57

jasne że są naturalne metody ochrony roślin! :) ale wiadomo, wszystko zależy od tego, co trapi twój ogródek i jakie szkodniki się w nim pojawiają. Zgłoś się do specjalistów typu http://www.koppert.info.pl/ - mi pomogli ustalić co będzie najlepsze do ogrodu niszczonego przez mszyce i inne szkodniki.

Awatar użytkownika
nika27
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2015, 17:57
Re: Środki ochrony roślin

autor: nika27 » 28 sie 2015, 14:30

Trzeba przyznać, że obecnie rośliny chorują naprawdę często. Pewnie zanieczyszczenie środowiska robi swoje. W każdym razie środki ochrony roślin są niezbędne, aby zapewnić zarówno zdrowie roślinom, jak i przede wszystkim wysokie plony.

sprobio
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2016, 9:40
Re: Środki ochrony roślin

autor: sprobio » 21 cze 2016, 9:44

Najlepszy będzie PBM probiominarał, czysty ekologicznie puder o silnym działaniu probiotycznym. Służy on do zaprawiania nasion oraz ochrony systemów korzeniowych i cebulek. Jest wykorzystywany również jako szczepionka doglebowa. Poprzez swoją obecność sprzyja intensywnej kolonizacji szczepów pro biotycznych, co skutkuje wypieraniem pleśni i likwidacją toksyn. Wykazuje swoje pozytywne działanie na polach jako na przykład zaprawa do nasion soi czy ziemniaków. Niewielki koszt owocuje zaprawą organiczną (na 100 kg soi potrzeba 100 do 200 g PBM). Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511

Welma
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 gru 2015, 16:17
Re: Środki ochrony roślin

autor: Welma » 13 lip 2016, 12:35

Dla zainteresowanych tutaj jest cały katalog środków ochrony roślin: http://www.rynek-rolny.pl/ksor/ Znajdziecie w nim charakterystykę większości dostępnych w Polsce.

Awatar użytkownika
andrzejkwiatek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 23 cze 2016, 9:01
Re: Środki ochrony roślin

autor: andrzejkwiatek » 19 lip 2016, 8:56

Dzięki przyda się.


Wróć do „Nawozy, ochrona roślin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów