Pomoc w budowie altany

Dział poświęcony altanom ogrodowym ? ich wykonaniu oraz altanom gotowym. Podpowiedzi jaką altanę wybrać, porady dotyczące prac konserwacyjnych. Rozwiązania konstrukcyjne, pomysły aranżacyjne, informacje jak zbudować altanę.

Moderator: wika001

zibi.foto.oca
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2016, 11:24
Pomoc w budowie altany

autor: zibi.foto.oca » 05 lip 2016, 12:12

Witam,
dołączyłem dziś do tego forum gdyż mam problem. Jestem amatorem jeżeli chodzi o budowanie altan/wiaty, ale chciałbym zrobić samemu miejsce dla wspólnych spotkań rodzinnych. Wiata która miałaby powstać powinna posiadać jedną ścianę i najlepiej nie całą tak od dołu do mniej więcej 170cm pozostałe 3 części bez zabudowy ponieważ z jednej strony stoi garaż a z 2 będzie widok na resztę ogrodu. Wiata nie będzie przylegać do żadnego budynku. Tak więc plan w głowie jakiś mam, gorzej z realizacją. Kompletnie nie wiem od czego zacząć, narysowałem sobie jak mniej więcej chce żeby to wyglądało i teraz zwracam się do was z prośbą co dalej:) chodzi mi głównie o wymiary desek, belek oraz sposobów łączeń jak i również dodatkowych elementów metalowych które będą mi potrzebne. Proszę również aby określić czy coś źle narysowałem, czy gdzieś jest czegoś za dużo czy coś muszę jeszcze dołożyć, żeby ta wiata stała a nie się rozleciała po sezonie. Jeżeli byłaby taka możliwość to z przykładowym kosztem takiej budowy. Poniżej załączniki mojego przykładowego projektu
Załączniki
altana9.png
altana9.png (14.02 KiB) Przejrzano 1689 razy
altana7.png
altana7.png (13.25 KiB) Przejrzano 1689 razy
altana6.png
altana6.png (13.68 KiB) Przejrzano 1689 razy

skperfct
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 05 lip 2016, 11:43
Re: Pomoc w budowie altany

autor: skperfct » 05 lip 2016, 13:24

Najlepiej zapytać fachowca.

zibi.foto.oca
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2016, 11:24
Re: Pomoc w budowie altany

autor: zibi.foto.oca » 24 lip 2016, 19:18

Może jednak mógłby ktoś na tym forum mi pomóc?

TomDrewTarTak
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2016, 10:32
Re: Pomoc w budowie altany

autor: TomDrewTarTak » 26 lip 2016, 8:02

Sam plan czy też rysunek nie jest na tyle dokładny aby móc określić stabilność całej konstrukcji,a wiem co pisze bo przecież zajmujemy się tym na co dzień i chętnie pomożemy,doradzimy. Czy masz już wszystkie niezbędne materiały i narzędzia?

Cerac
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2016, 11:51
Re: Pomoc w budowie altany

autor: Cerac » 26 lip 2016, 9:16

Czy na budowę altany ogrodowej trzeba mieć pozwolenie na budowę?

zibi.foto.oca
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2016, 11:24
Re: Pomoc w budowie altany

autor: zibi.foto.oca » 27 lip 2016, 16:54

TomDrewTarTak_pl pisze:Sam plan czy też rysunek nie jest na tyle dokładny aby móc określić stabilność całej konstrukcji,a wiem co pisze bo przecież zajmujemy się tym na co dzień i chętnie pomożemy,doradzimy. Czy masz już wszystkie niezbędne materiały i narzędzia?


Rysunek nie jest dokładny bo sam nie wiem jak powinien wyglądać. Dlatego też napisałem czy może coś źle narysowałem. Nie mam materiałów gdyż nie wiem jakich grubości użyć żeby było stabilne.

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
Re: Pomoc w budowie altany

autor: kuba.kubowski » 30 lip 2016, 15:24

Altana wygląda na dość sporą, ja bym dał na słupki kantówkę 10x10 centrymetrów. NA pewno wytrzyma. Na górę takie same, ewentualnie trochę cieńsze, coś 7x7. Tylko wszystko bardzo dobrze trzeba połączyć i zabezpieczyć, np. Vidaronem. Wtedy ci to lata wytrzyma.

sarnecki.p
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:24
Re: Pomoc w budowie altany

autor: sarnecki.p » 31 lip 2016, 16:39

kuba.kubowski pisze:Altana wygląda na dość sporą, ja bym dał na słupki kantówkę 10x10 centrymetrów. NA pewno wytrzyma. Na górę takie same, ewentualnie trochę cieńsze, coś 7x7. Tylko wszystko bardzo dobrze trzeba połączyć i zabezpieczyć, np. Vidaronem. Wtedy ci to lata wytrzyma.


Zabezpieczenie drewna Vidaronem to dobry pomysł. Po pewnym czasie takie niezabezpieczone drewno bardzo niszczeje.

ogrodniczka31
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:42
Re: Pomoc w budowie altany

autor: ogrodniczka31 » 21 lis 2016, 14:20

Mój mąż ma zapał do majsterkowania. Może w przyszłe wakacje uda mi się namówić go w końcu do wykonania takiej altany.
Chociaż przyznam szczerze, że i ja lubię sobie podłubać przy takich rzeczach. Parę wspólnych realizacji mamy już na koncie ;) Ja zaczęłam nawet przeglądać fachowe artykuły w stylu tego: https://www.budujesz.pl/wiadomosc/jak-o ... tonu/1093/ . To chyba najlepszy dowód na to, że moja pasja się rozwija ;) Kto wie, może i przy altanie będę miała jakiś swój udział ;)


Wróć do „Altany ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów