Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

Warzywa, owoce i zioła z własnego ogródka ? co zrobić, by z naszego ogrodu zebrać bogate plony? Jeśli szukasz informacji na temat konkretnych gatunków, albo poszukujesz inspiracji ? zajrzyj do tego działu.

Moderator: wika001

Michu85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2015, 15:09
Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: Michu85 » 14 mar 2016, 21:28

Czy macie jakieś sprawdzone metody? Do tej pory stosowałem elektroniczne odstraszacze, ale jestem niezadowolony z działania. Jak to u was jest? Takie ptaki potrafią ogołocić drzewo w kilka chwil.

wmazuuur
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 cze 2015, 10:28
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: wmazuuur » 20 cze 2016, 21:38

Michu85 pisze:Czy macie jakieś sprawdzone metody? Do tej pory stosowałem elektroniczne odstraszacze, ale jestem niezadowolony z działania. Jak to u was jest? Takie ptaki potrafią ogołocić drzewo w kilka chwil.


Kup sobie porządną siatkę ochronną, którą można zarzucić na drzewo. Jak jest małe oczko, nawet szpak czy kwiczoł sobie nie poradzi. Wejdź sobie na stronę symaru: http://symar.pl/siatki-ochronne/siatki-na-drzewa/ obacz sobie, jak takie siatki wyglądają.

sprobio
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2016, 9:40
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: sprobio » 21 cze 2016, 10:10

Najlepszy będzie PBM probiominarał, czysty ekologicznie puder o silnym działaniu probiotycznym. Służy on do zaprawiania nasion oraz ochrony systemów korzeniowych i cebulek. Jest wykorzystywany również jako szczepionka doglebowa. Poprzez swoją obecność sprzyja intensywnej kolonizacji szczepów pro biotycznych, co skutkuje wypieraniem pleśni i likwidacją toksyn. Wykazuje swoje pozytywne działanie na polach jako na przykład zaprawa do nasion soi czy ziemniaków. Niewielki koszt owocuje zaprawą organiczną (na 100 kg soi potrzeba 100 do 200 g PBM). Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

nszarty
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2016, 18:37
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: nszarty » 23 cze 2016, 18:41

Siatki ochronę się sprawdzają przy małych drzewach... ale jest z nimi trochę pracy ;)

zaagdzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 lip 2016, 8:07
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: zaagdzi » 29 lip 2016, 8:18

Jest pełno środków, które je chronią.

drewbud24
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2017, 10:34
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: drewbud24 » 08 sty 2018, 9:53

siatki ochronne są skuteczne ale średnio estetyczne bo widoczne

Jedrusiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2016, 12:37
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: Jedrusiek » 08 sty 2018, 13:20

Dawniej ludzie wykonywali strachy i to im wystarczało. W sadzie u mojego dziadka nadal można znaleźć kilka takich egzemplarzy, z tego co wiedzę sprawdzają się jak nie jedna siatka.

PodkarpackieSady_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 sty 2018, 10:16
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: PodkarpackieSady_pl » 19 sty 2018, 11:03

Strachy czasami nie wystarczą, szczególnie jeżeli masz dosyć duży sad drzewek owocowych, wówczas również polecam zastanowić się nad siatką, może jest mało estetyczna ale na pewno przyniesie skutek.

grzesiek344
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2018, 22:00
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: grzesiek344 » 13 maja 2018, 22:05

Warto zainwestować w siatkę ochronną. Taką możesz znaleźć na fulo.pl . Możesz zamówić u nich na wymiar i dobrać rozmiar oczek. Jak dla mnie super.

mart.osiek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:36
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: mart.osiek » 27 maja 2018, 9:40

U mnie jedyne co się sprawdziło to po prostu siatka na drzewo. Zamówiłam specjalną na fulo.pl no i ogólnie skutecznie chroni przed ptakami

Ekon24
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2018, 14:12
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: Ekon24 » 27 maja 2018, 21:52

W takim przypadku doradzałbym siatkę ochronną lub specjalną farbę. Warto o takie rzeczy popytać się w sklepach ogrodniczych lub szkółkach z drzewami.

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: K@linka » 08 gru 2022, 14:19

Mam stelaż z desek i rozciągnięta tzw. siatkę na krety. Powstało coś na wzór dużego pomieszczenia gdzie wchodzę przez bramkę... Kosz groszowy a komfort zbierania (bez zdejmowania firan i rozplątywania siatek....

Polecam również posadzić więcej sadzonek na działce ;) Dzięki temu ptaki nie powinny zjeść wszystkiego ;)

Zerknij sobie na sadzonki agrestu, z reguły ptaki raczej się na nie nie rzucają.

Robert7710
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2023, 12:05
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: Robert7710 » 07 lut 2023, 12:10

Akurat ja problemu z ptakami nie mam, ponieważ hoduje gołębie i nie przeszkadzają mi one w ogrodzie. Poza tym kupuje mnóstwo ciekawych gadżetów gdyż gołębie to po prostu moja pasja.

Awatar użytkownika
atujestblog
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 27 lip 2022, 22:26
Kontaktowanie:
Re: Drzewa owocowe, jak je chronić przed ptakami

autor: atujestblog » 06 mar 2023, 14:43

U mnie w tamtym roku ptaki ogołociły mi aronię i winogron, a wiewiórki co roku zjadają mi orzechy laskowe. Jak zniechęcić wiewiórki przed zjadaniem orzechów?
atujestblog


Wróć do „Warzywa, owoce, zioła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów