Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: Redakcja » 18 mar 2016, 16:32

Betonowa kostka brukowa jest trwała i dostępna w wielu wzorach i kolorach. Radzimy jak wybrać kostkę brukową, żeby stworzyć jak najbardziej... Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd >>
Redakcja

JanekC
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: JanekC » 23 mar 2016, 19:14

Kostka brukowa ma być trwała, solidna i ma jakoś wyglądać. Najgorsze pod każdym względem są te najtańsze, natomiast na takich brukbetowskich można już polegać. Tak samo zresztą jak z innymi materiałami budowlanymi, wszystko pięknie wygląda na początku, poznać jakość przychodzi po czasie.

bbrzoza
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:58
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: bbrzoza » 21 maja 2016, 9:20

Mój ojciec doradził mi wybranie kostki granitowej: z LeroyMerlin. Wybór jest olbrzymi, dlatego warto się kogoś poradzić. Leroy Merlin zamiesciło też praktyczne porady, jak taką kostkę układać.

RyszardFalicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 04 sie 2016, 14:18
Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: RyszardFalicki » 04 sie 2016, 14:22

Sam materiał to jedno, ale aby kostka spełniała swoje przeznaczenie musi być ułożona przez fachowca :) polecam Negacz jeśli szukacie firmy brukarskiej na Śląsku

Ceromo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2016, 9:06
Re: Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: Ceromo » 30 sie 2016, 11:24

Czy ta firma kładzie w taki sposób kostkę by nie było problemów z wjazdem i wyjazdem zimą samochodem z garażu? Posiadam w tej chwili samochód zastępczy od firmy jwodszkodowania.pl Jest to dość duże auto, ale zauważyłem, że opony mają słabą przyczepność. Planuję sobie jednak takie auto kupić bo poza oponami wszystko jest ok. Chciałbym nie mieć problemów z wjazdem do garażu i zjazdem zimą. Czy są jakieś kostki brukowe ze zwiększonym poziomem przyczepności?

neverland33
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2017, 14:58
Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: neverland33 » 23 sty 2019, 15:40

Jak mnie takie pytania denerwują! Kostkę wybieramy taką jaka nam się podoba i na jaką nas stać. Większość jak ma wydać 50 tysięcy na kostkę granitową wokół domu i na podjazdach, to woli wybrać zwykłą, a za resztę zrobić remont w domu czy nawet zmienić samochód. Jak ktoś szuka dobrej i niedrogiej ekipy brukarskiej, to polecam Ped-Bruk ze Skierniewic. To jedna z najlepszych firm brukarskich w województwie.

zmarzlak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 20 sie 2015, 11:26
Re: Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: zmarzlak » 21 lut 2019, 10:41

Ja się zastanawiam czy podjazdu nie zrobić z takiej eko kratki: Obrazek Jest to chyba dużo tańsze rozwiązanie, a kostka brukowa jakoś nie do końca mi się podoba.

DariuSz33
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:10
Re: Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: DariuSz33 » 05 cze 2019, 12:16

W ogrodzie zdecydowanie mogę polecić Ci abyś podczas doboru materiałów do jego wykonania odwiedził również stronę producenta Pozbruk gdzie znajdziesz dosłownie cuda wykonane z betonu m.in kostki dekoracyjne, palisady, bądź płyty z linii Presstone m.in Marmur Śnieżny.

DariuSz33
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:10
Re: Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: DariuSz33 » 05 cze 2019, 12:23

No na tarasie fajnie prezentuje się również kostka dekoracyjna, więc jeżeli ktoś jeszcze jej nie sprawdził to zdecydowanie polecam zwrócić uwagę m.in na propozycje z oferty Pozbruk gdzie znajdziesz w tym zakresie zdecydowanie najszerszy wybór i co ważne wszystkie wyróżniają się stylem, odpowiednimi kruszywami oraz zabezpieczeniem przed wilgocią i mrozem.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: tulejka » 18 cze 2019, 9:46

Bo ja wiem... najlepiej najpierw przejrzeć oferty kamieniarzy

gwiazdeczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2019, 7:48
Re: Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: gwiazdeczka » 24 lis 2019, 7:59

Właśnie też się nad tym zastanawiam. W sumie kostka brukowa, to pierwsze co się nasuwa myśląc o ścieżce i podjeździe. To chyba najpopularniejszy materiał. Też chcieliśmy ją położyć. Myślałam, że nie ma za wiele alternatyw. Jednak natknęłam się na płyty chodnikowe i teraz się waham. Podobają mi się o wiele bardziej od kostki. Może ktoś z was je ma u siebie?

sabina89
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:59
Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: sabina89 » 29 kwie 2020, 23:59

Między krawężnikami warto położyć kostkę brukową, tutaj jest fajny poradnik, jak to wykonać twojogrodek.pl/Kostka-brukowa-wybor-i-przygotowanie-do-ukladania. Nie umiem się już doczekać mojego nowego ogródka.

dawid.trzeciak222
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 26 lut 2021, 12:25
Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: dawid.trzeciak222 » 08 mar 2021, 10:24

Wybrałem kostke z firmy libet z centrumbruku i jest bardzo ok ;D

karolina212
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2020, 14:04
Re: Jak wybrać kostkę brukową – jaka kostka na ścieżkę i podjazd

autor: karolina212 » 09 mar 2021, 9:33

Materiały budowlane i akcesoria znajdziesz na różnego rodzaju sklepach internetowych, ale wydaje mi się, że najlepiej jest pojechać na miejsce i zobaczyć towar na miejscu. :D


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 99 gości

Gotowe projekty domów