Alarm do domku letniskowego

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Alarm do domku letniskowego

autor: tetate » 20 lip 2014, 17:38

Posiadamy domek letniskowy nad jeziorem. O ile w sezonie letnim miejscowość tętni życiem o tyle w okresie jesień, zima, wiosna niewiele się tam dzieje. Jak więc chronić ten nasz azyl przed włamaniami?

Awatar użytkownika
cruxo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:55
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontaktowanie:
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: cruxo » 20 lip 2014, 20:59

Wątpie aby domek moża było uchronić przed wpłamaniem jeżeli nikt nie mieszka w pobliżu

bluesea
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2014, 12:43
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: bluesea » 27 lip 2014, 8:30

najlepiej pogadac z zyczliwym sasiadem by dogladal

verkolis
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2014, 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: verkolis » 30 wrz 2014, 14:41

Jest to spory problem, moze pomogą tylko dobre zabezpieczenia drzwi i okien bo alarm pewnie odpada chyba ze jakiś cichy

strusw2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2015, 9:06
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: strusw2 » 26 mar 2015, 9:12

Dobrą sprawą dla spokoju jest kamerka wykrywająca ruch ale tutaj już albo karta sim musi być w środku albo dostęp do neta.

matiszati
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2015, 12:13
Kontaktowanie:
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: matiszati » 24 sie 2015, 14:49

Może uchronić się jakoś specjalnie nie da ale dom może nas poinformować, że coś jest nie tak i w łatwy sposób można wtedy kogoś takiego schwytać. Systemy z http://teleconnections.com.pl są takie cwane.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: Big09 » 07 wrz 2015, 15:31

Alarm jak do domu całorocznego, opcje zabezpieczenia, uzależnione są od budżetu, przeznaczonego na ten cel.

Miras79
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 24 sty 2015, 17:03
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: Miras79 » 11 sty 2016, 20:18

Ja uważam, że alarmy w domku letniskowym to postawa jeśli chodzi o zabezpieczenie prze włamaniem. Mam działkę na ogródkach działkowych i zdarzyło mi się już dwa razy w sezonie zimowym stracić dobytek z działki. W zeszłym roku pod koniec sezonu zamontowałem alarm i jak narazie nie spotkała mnie żadna przykra niespodzianka. Już chyba sama skrzynka alarmowa odstrasza potencjalnych złodziei.

Awatar użytkownika
pogrodnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:07
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: pogrodnik » 11 kwie 2016, 12:52

To zależy, gdzie mamy ulokowany ten domek letniskowy i co mamy w środku.
Jeżeli umeblowanie jest nowe albo dobrze zadbane to lepiej nie dmuchać na zimne i je zabezpieczyć, nawet, jeśli rzadko w nim przebywamy. Nie do takich rzeczy różni inteligenci się włamywali.
Warto by pomyśleć w takim przypadku nad standardowym alarmem przy drzwiach czy oknach, a dla większego bezpieczeństwa pomyśleć nad zastosowaniem kamer zwykłych i termowizyjnych, które będą skuteczne również w nocy, w końcu działają na podczerwień. Teraz produkują takie, że rozdzielczość HD to już norma i nie powinniśmy martwić się o jakość nagrania.
Ja z własnego doświadczenia polecam przejrzeć oferty producentów, np. tu: http://www.merazet.pl/kamery_termowizyjne.php, bo po pierwsze zamawiając poprzez internet oszczędzamy czas, po drugie jest szeroki wybór, co nie byłoby takie pewne w sklepach stacjonarnych, a po trzecie mamy gwarancję jakości od najlepszych producentów. Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo naszego majątku, nie zastanawiajmy się wieki nad jego zapewnieniem.

Ale-ogrod_com_pl
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 12 lut 2016, 14:26
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: Ale-ogrod_com_pl » 20 kwie 2016, 7:59

Czasem taki alarm faktycznie się przydaje i jest skuteczną ochroną przeciw złodziejom,skutecznie ich odstrasza jeżeli taki domek jest gdzieś na uboczu. Moim zdaniem nie jest to duży koszt i warto w niego zainwestować.
Piękny ogród.

benedyktxx
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:20
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: benedyktxx » 06 maja 2016, 7:23

W sumie nie mam pojęcia na jakiej zasadzie ten alarm powinien działać. Znajomi mają u siebie taki na sms-a.
Ja bym pomyślał o czymś opartym a takiej zasadzie jak tutaj- http://www.interlab.pl/produkt/lightel-ci-1100.html
Światłowody w końcu to nasza przyszłość.

TomDrewTarTak
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2016, 10:32
Re: Alarm do domku letniskowego

autor: TomDrewTarTak » 09 maja 2016, 8:28

Taki alarm to dobre rozwiązanie,szczególnie że poza sezonem zdarzają się przecież włamania do domków letniskowych,ewentualnie pomoc sąsiadów,opieka nad domkiem podczas Waszej nieobecności.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: martan i 66 gości

Gotowe projekty domów