fikus Benjamin choruje, pomocy!

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

989marta
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:34
fikus Benjamin choruje, pomocy!

autor: 989marta » 06 sty 2014, 16:48

Witam. Bardzo proszę o pomoc i określenie co się dzieje z moim Benkiem :( Przez święta troszkę się przesuszył, więc po powrocie został sowicie podlany. Ostatnio zaczął gubić listki, więc poczytałam trochę na różnych forach na temat przyczyn takiego stanu i niestety sama nie potrafię określić czy został zaatakowany przez jakieś żyjątka czy po prostu wydziela wosk z nadmiaru wilgoci, ale sądząc po wyglącie listków obawiam się, że jednak jest coś na rzeczy (na zamieszczonych zdjęciach widać te niepokojące objawy). Dodatkowo część listków ma jakieś ciemnozielone plamy, jakby odbarwienia. Co jest mojemu Benkowi i jak mogę mu szybko i skutecznie pomóc?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marta

bartoszrompala
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2014, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: fikus Benjamin choruje, pomocy!

autor: bartoszrompala » 13 sty 2014, 7:47

u mnie też w święta zaczął gubić święta, tyle że ja go przestawiłem w inne miejsce i widać że mu to nie pasowało. Od soboty stoi na swoim starym miejscu mam nadzieje, że wszystko wróci do normy :)

pokol123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2014, 15:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: fikus Benjamin choruje, pomocy!

autor: pokol123 » 05 lut 2014, 15:26

Być może to grzybica...

Awatar użytkownika
michalowskiadwo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2014, 19:58
Lokalizacja: Mosina
Kontaktowanie:
Re: fikus Benjamin choruje, pomocy!

autor: michalowskiadwo » 05 maja 2014, 18:18

mam chyba podobny problem ;/
da się z tym coś zrobić?

benedyktxx
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:20
Re: fikus Benjamin choruje, pomocy!

autor: benedyktxx » 02 maja 2016, 13:06

Rośliny też chorują na grzybicę?
Myślałem, że to tylko schorzenie ludzi- http://drogadosiebie.pl/grzybica-paznokci/
No cóż widocznie się myliłem.
Polecam portal jako źródło wiedzy medycznej i poradnik na tego typu schorzenia u ludzi :)

sprobio
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2016, 9:40
Re: fikus Benjamin choruje, pomocy!

autor: sprobio » 21 cze 2016, 10:08

Najlepszy będzie PBM probiominarał, czysty ekologicznie puder o silnym działaniu probiotycznym. Służy on do zaprawiania nasion oraz ochrony systemów korzeniowych i cebulek. Jest wykorzystywany również jako szczepionka doglebowa. Poprzez swoją obecność sprzyja intensywnej kolonizacji szczepów pro biotycznych, co skutkuje wypieraniem pleśni i likwidacją toksyn. Wykazuje swoje pozytywne działanie na polach jako na przykład zaprawa do nasion soi czy ziemniaków. Niewielki koszt owocuje zaprawą organiczną (na 100 kg soi potrzeba 100 do 200 g PBM). Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 21 gości

Gotowe projekty domów