wiciokrzew pomorski serotina

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

kinga_r
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 16 kwie 2011, 22:58
wiciokrzew pomorski serotina

autor: kinga_r » 24 maja 2011, 18:46

Chciałabym posadzić koło altany wiciokrzew pomorski serotina, czy ktoś miał styczność z tym pnączem?Może jakieś fotki jak się prezentuje?Będę wdzięczna.

alicja_wawa
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Re: wiciokrzew pomorski serotina

autor: alicja_wawa » 17 lis 2011, 20:01

Witaj,
niestety nie dysponuję zdjęciami, ale miałam z nim styczność jakieś dwa czy trzy lata temu. Zachywciłam się wiciokrzewem pomorskim w jakimś zajeździe organizującym wesela. Kwiaty są tak imponujące, że każdy je podziwiał :)
Ja niestety nie mam miejsca, które mogłoby służyć na podporę dla rośliny i nie mogę jej posadzić. Jednakże bardzo polecam, jest piękny, cudwonie pachnie, a kwiaty mają tak niespotykany kształt, że bardzo zapadają a pamięć. Nic no tylko polecać ;)

roybusch
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2012, 8:29
Re: wiciokrzew pomorski serotina

autor: roybusch » 18 lip 2012, 8:41

witam , mam kilka starych już egzemplarzy wiciokrzewu , oplótł mi się wokół tralek balustrady , co roku przepięknie kwitnie i niesamowicie pachnie , szczególnie pod wieczór daje aromat , obecnie przez odkład poziomy rozmnożyłam sobie go , będę obsadzać wzdłuż płotu , polecam tę roślinę jest bardzo wytrzymała na mrozy ,suszę ale często lubi ją atakować mszyca i mączniak.

roybusch
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2012, 8:29
Re: wiciokrzew pomorski serotina

autor: roybusch » 18 lip 2012, 8:41

witam , mam kilka starych już egzemplarzy wiciokrzewu , oplótł mi się wokół tralek balustrady , co roku przepięknie kwitnie i niesamowicie pachnie , szczególnie pod wieczór daje aromat , obecnie przez odkład poziomy rozmnożyłam sobie go , będę obsadzać wzdłuż płotu , polecam tę roślinę jest bardzo wytrzymała na mrozy ,suszę ale często lubi ją atakować mszyca i mączniak.

Awatar użytkownika
floramis
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 lis 2015, 16:40
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontaktowanie:
Re: wiciokrzew pomorski serotina

autor: floramis » 05 kwie 2016, 19:48

Serotina to jeden z moich ulubionych wiciokrzewów ze względu na piękny zapach.
Szybko rośnie, bujnie kwitnie.
Poniżej moje okazy, robione w słoneczny dzień, dlatego trochę prześwietlone, ale widać jak wiele kwiatków potrafi wytworzyć 1 roślinka :D
Załączniki
Serotina (2).JPG
Serotina (2).JPG (184.3 KiB) Przejrzano 3055 razy
Serotina (4).JPG
Serotina (4).JPG (187.48 KiB) Przejrzano 3055 razy

magda123
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 05 paź 2015, 12:04
Re: wiciokrzew pomorski serotina

autor: magda123 » 04 paź 2016, 8:56

a ten krzew sadzi się na wiosnę czy jesienią?

keroeks
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:00
Re: wiciokrzew pomorski serotina

autor: keroeks » 05 paź 2016, 6:32

Pięknie wygląda.

Awatar użytkownika
floramis
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 lis 2015, 16:40
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontaktowanie:
Re: wiciokrzew pomorski serotina

autor: floramis » 14 paź 2016, 12:46

Rośliny kupione w doniczkach możecie sadzić zarówno wiosną, latem jak i jesienią. Latem należy pamiętać o podlewaniu, natomiast jesienią szybciej się ukorzeniają.


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów

cron