jak przymocować linki do ziemi

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

mnm
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2015, 13:04
jak przymocować linki do ziemi

autor: mnm » 16 cze 2015, 13:09

Hej,

Chcę przymocować linki (żyłki ?) do balustrady po których miałoby się jakieś zielsko wspinać. Mam pytanie do dotyczące tego, jak przymocować te linki do ziemi żeby to sensownie wyglądało? Balustrada jest może jakieś półtora metra na ziemią i czy te link będą się nadawać czy może można to zrobić inaczej ?

Myślałem, żeby wbić w ziemię krótkie kołki i do tych kołków wywiercić utwory na małe haczyki żeby lekko wystawały z ziemi ?

Niestety jestem zielony jeśli chodzi o jakiekolwiek prace i nie chcę tego zrobić byle jak więc proszę o wyrozumiałość :) jakiekolwiek uwagi na pewno bardzo mi się przydadzą

Pozdrawiam

marlenka85
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2016, 15:53
Re: jak przymocować linki do ziemi

autor: marlenka85 » 10 mar 2016, 16:32

Proponuje zapoznać się z tego typu rozwiązaniem http://www.eskatt.pl/podpory-naciagi-do ... c-161.html . Są alternatywą dla tradycyjnych podpór pnączy i świetnie będą pasować do balustrad ze stali nierdzewnej.

Beniaminek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2016, 9:25
Re: jak przymocować linki do ziemi

autor: Beniaminek » 23 mar 2016, 13:34

ja bym zagiął jakiś drucik na kształt śledzia do namiotu, zahaczył na tym żyłkę i konkretnie wbił ziemię


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 103 gości

Gotowe projekty domów