Tuje w donicach na balkonie

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Jacek Globowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2015, 12:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Tuje w donicach na balkonie

autor: Jacek Globowski » 17 lis 2015, 12:16

Cześć
Kupiłem do swojego ogrodu dwie tuje ale nie zasadziłem ich jeszcze w ogrodzie bo szczerze mówiąc nie miałem czasu i teraz martwię się, że mogą nie przetrwać zimy no bo na sadzenie już chyba za późno. Stoją w zwykłych plastikowych doniczkach i nie wiem czy mam je teraz na gwałt sadzić czy może przesadzić je tylko do innych doniczek i jakoś dadzą radę. Od razu mówię, że nie mam jak ich przetrzymać w domu bo po prostu nie mam miejsca.
Jakieś porady?

swistaszek2
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:05
Re: Tuje w donicach na balkonie

autor: swistaszek2 » 23 lis 2015, 23:16

Ja dwa lata temu też miałam tuje na balkonie.
Owinęłam je folią bąbelkową (nic sensowniejszego nie miałam pod ręką, a przepuszczało światło) i postawiłam w narożniku balkonu, tak, żeby śnieg mi na nie nie padał i gałązek nie połamał. Podlewałam je dopóki nie było przymrozku. Podsypałam je też ziemią do iglaków, żeby miały z czego brać pokarm. No i przetrwały a wiosną je wkopałam do gruntu.
Teraz ich na siłę nie wsadzaj, w ostatnich dniach są już przymrozki, szkoda byłoby, żeby się nie przyjęły i pomarniały.

Jacek Globowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2015, 12:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Tuje w donicach na balkonie

autor: Jacek Globowski » 25 lis 2015, 10:45

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Podobne informacje znalazłem na innych stronach więc powinno to zadziałać. Mam nadzieje, że przetrwają i uda mi się je wykorzystać w ogrodzie. Trochę mnie kosztowały więc szkoda by było żeby się zmarnowały.
Pozdrawiam

magda123
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 05 paź 2015, 12:04
Re: Tuje w donicach na balkonie

autor: magda123 » 13 gru 2015, 22:22

Moje tuje też tak w tamtym roku przezimowały


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów