80 letnie cisy aurea decore. Proszę o pomoc!

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

władek9678
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2014, 21:14
Lokalizacja: Wawa
80 letnie cisy aurea decore. Proszę o pomoc!

autor: władek9678 » 03 lip 2014, 21:33

Czesc,

mam duzy problem i potrzebuje szybkiej pomocy. Jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post więc od razu, jesli pomyliłem jakies działy to z góry przepraszam i prosze nie kasowac tematu ani go nie zamykać. Dziekuje :).

Koło domu mam dwa duże Cisy pospolite aurea decora, maja ok. 80 lat. Nie znam dokładnie wymiarów, ale ' na oko ' moim zdaniem maja 3-3.5m wysokosc i 4-5 m szerokosci. Mój problem polega na tym ze chciałbym je usunąć bo mi przeszkadzaj a przy przebudowie domu. Czy sa one chronione jakimś prawem, a moze moge na nich jakoś zarobić. Troche jest mi ich szkoda bo były w mojej rodzinie od zawsze ,ale nie mam innego wyjścia. Tak więc Prosze o szybką odpowiedz.

Te drzewa sa takie same jak na tej sronie http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Taxus%20 ... %27&lang=1
dobrze

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: 80 letnie cisy aurea decore. Proszę o pomoc!

autor: Big09 » 04 paź 2014, 8:01

Pozwolenie na wycięcie. Wniosek do gminy z dowodem własności, do tego wypis z rejestru gruntów. Przyjadą pomierzą, wydadzą decyzję. Z cisów to kiedyś broń robili, łuki chyba. To bardzo szlachetne drzewo.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: 80 letnie cisy aurea decore. Proszę o pomoc!

autor: gardenrun » 29 paź 2014, 15:45

Też wolałbym takie drzewo zostawić

Awatar użytkownika
bluepens
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2015, 17:35
Lokalizacja: Lubartów
Kontaktowanie:
Re: 80 letnie cisy aurea decore. Proszę o pomoc!

autor: bluepens » 22 lis 2015, 15:23

A ja czy wolę czy nie, zostawić muszę. Całe szczęście nie przeszkadza w budowie domu. Decyzja odmowna. Dlaczego? Nie wiem.
W każdym razie u nas w gminie jak się dowiedziałam nie pozwalają na wycięcie cisów


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów

cron