Nawożenie roślin - nielegalne podróbki

Dział poświęcony odpowiednim nawozom i środkom ochrony roślin. Porady na temat tego jakie nawozy stosować i czym nawozić poszczególne gatunki roślin, a także informacje dotyczące środków ochrony roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
monika92
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 28 lis 2013, 15:12
Nawożenie roślin - nielegalne podróbki

autor: monika92 » 29 sty 2015, 14:01

Szukając informacji na temat środków do nawożenia roślin natknęłam się na artykuł dotyczący nielegalnych środków ochrony roślin. Pełny tekst dostępny jest tutaj - http://www.agropolska.pl/uprawa/ochrona-roslin/uwazajcie-na-podrobki-moga-zagrazac-zdrowiu-ludzi-i-zwierzat,31.html. Polecam się z nim zapoznać, aby zwracać uwagę na takie sytuacje. Co o tym wszystkim sądzicie? Myślicie, że środki te mogły trafić do ogólnej sprzedaży?

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Nawożenie roślin - nielegalne podróbki

autor: mikk » 16 paź 2015, 7:46

Przy stosowaniu każdej chemii jest ryzyko. Ale wydaje mi się, że preparaty z nielegalnych źródeł mogą mieć zupełnie inny skład chemiczny od oryginalnych, zatwierdzonych i przebadanych środków. Lepiej unikać wszystkiego, co z nielegalnego źródła.
Budowanie twórcze jest :)

mebdia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2015, 15:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Nawożenie roślin - nielegalne podróbki

autor: mebdia » 11 lis 2015, 15:49

Najbezpieczniej używać naturalnych nawozów ;)

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Nawożenie roślin - nielegalne podróbki

autor: mikk » 12 lis 2015, 10:36

mebdia pisze:Najbezpieczniej używać naturalnych nawozów ;)

A jakie naturalne nawozy możesz polecić i do jakiego rodzaju roślin się one nadają.
Budowanie twórcze jest :)

kasia745
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2014, 8:01
Re: Nawożenie roślin - nielegalne podróbki

autor: kasia745 » 20 lis 2015, 16:04

kupiłam raz - jedyny raz się skusiłam - na targu u jakiegoś ruska zamiast w normalnym szanującym się ogrodniczym sklepie i... wypaliło mi wszystkie chryzantemy które miałam pod foliakiem. nie polecam. zdecydowanie lepiej zapłacić nieco więcej u wiarygodnego sprzedawcy niż pozniej narazić się na takie straty


Wróć do „Nawozy, ochrona roślin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów