aronia przetwory

W tym dziale zamieszczamy przepisy na dania i przetwory w roślin, warzyw i owoców, pochodzących z naszych ogrodów. Szukasz oryginalnych przepisów i pomysłów na to, jak wykorzystać to, co zebrałeś w ogrodzie, albo chciałby się jakimś podzielić? Polecamy ten dział.

Moderator: wika001

wika001
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:57
aronia przetwory

autor: wika001 » 03 kwie 2011, 21:47

Z aronii robię z najczęściej sok. Przetwory z aronii sa lepsze po przemrorzeniu. Umyte owoce zalewam słodkim syropem- na 1 litr wody 0,5 kg cukru można wiecej. Zagotowuję i zostawiam na noc, aby owoce trochę zmiękły. Następnego dnia ponownie zagotowuję, dodaję do smaku sok z cytryny oraz mielonego imbiru. Wkładam do słoików i pasteryzuję.

ogrodnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:27
Re: aronia przetwory

autor: ogrodnik1 » 20 lip 2011, 17:33

a ja z aronii przygotowuję pyszną nalewkę

3 litry wody
2 kg aronii
400 liści wiśni
2 kg cukru
1 litr spirytusu
1 kwasek cytrynowy (20 g)

Owoce aronii i liście wiśni zalać zimną wodą, dodać cukier i gotować około 30 minut. Odstawić na dzień, przecedzić i dodać kwasek cytrynowy. Dodać spirytus i rozlać do butelek.

Eda
Aktywny
Aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:08
Re: aronia przetwory

autor: Eda » 27 lip 2011, 13:35

no i dżem z aronii
Jest bardzo smaczny, niezbyt słodki więc nadaje się i do kanapek, naleśników itd ale też do mięs

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: aronia przetwory

autor: mikk » 06 lis 2015, 12:49

Jejku, a ja nawet nie miałam świadomości, że aronia ma tak pozytywne działanie na nasz organizm. Podobno zapobiega powstawaniu nowotworów.
Czy, to co tu napisali, to prawda?
http://regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny ... ego-ogrodu
Jeżeli faktycznie, aronia jest tak zdrowa, to postaram się o dwa krzaczki w swoim ogrodzie.
Budowanie twórcze jest :)

MariaMuszka
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 wrz 2017, 12:04
Re: aronia przetwory

autor: MariaMuszka » 25 paź 2017, 7:45

Zupełnie nie odpowiada mi smak aronii. Wiem jednak, że jest bardzo zdrowa, dlatego czasem dodaję ją do robionych kompotów lub dżemów. Zawsze jednak staram się użyć jej na tyle mało, by nie zdominowała smakiem pozostałych owoców. Całkiem dobrze komponuje się z gruszkami :)

KredkaBB
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2017, 19:23
Kontaktowanie:
Re: aronia przetwory

autor: KredkaBB » 27 gru 2017, 11:47

Ja również nie przepadam za aronią. Jest kwaśna i nieco gorzka. Chociaż muszę przyznać, że jako dodatek do kompotów aronia jest całkiem ok. :)


Wróć do „Przetwory domowe z ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów