Poręczne narzędzia ogrodnicze

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Poręczne narzędzia ogrodnicze

autor: Redakcja » 21 lut 2012, 8:13

Spulchnianie ziemi, przesadzanie roślin, pielenie, to podstawowe zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie... Przeczytaj temat >>
Redakcja

Awatar użytkownika
Danuta Sukiennik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2011, 12:57
Poręczne narzędzia ogrodnicze

autor: Danuta Sukiennik » 21 lut 2012, 8:13

jestem nowo upieczona osobą która ma od niedawna działkę . jest ona bardzo zaniedbana i ziemia zachwaszczona w ubiegłym roku posadziłam hortensje ale tylko kilka kwiatów było i to wcale nie tak piękne nie wiem czy to nie jest za wcześnie na piękne widoki czy po prostu może ją źle pielęgnuje może macie jakieś rady.

BeataZet
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2012, 9:50
Re: Poręczne narzędzia ogrodnicze

autor: BeataZet » 24 lut 2012, 10:26

Ja dostałam w zeszłym roku od koleżanki w prezencie spulchniacz. Jak zaczęłam go używać zaczęłam się zastanawiać za ile go kupiła bo w porównaniu do tego co miałam poprzednio był po prostu boski. Nie chciała mi powiedzieć ale sama znalazłam http://www.narzedziowy.pl/18975_YATO-Sp ... 310mm.html :o :o 7zl?? :))) a wcześniej miałam za 20zl i szybko się złamał :/

klaudia484
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2014, 9:53

autor: klaudia484 » 11 mar 2014, 9:54

Dobre narzędzia to podstawa. Ze swojej strony mogę CI polecić narzędzia z firmy BIG :) Sama jestem posiadaczką kilku z nich i naprawdę jestem zadowolona. Kiedyś średnio co 3 miesiace łamała mi się motyczka, a teraz mam jedną porządną już 3 lata! możesz sprawdzić ich ofertę www.big-ogrod.pl

andzia364
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:43

autor: andzia364 » 27 mar 2014, 15:05

Klaudia484 co Ty robiłaś z tą motyczką w takim razie skoro ona Ci tak często się łamała?
Zimą też jej używałaś ?
Chciałabym mieć u siebie takich pracowników w ogrodzie :):
Również mogę polecić narzędzia firmy BIG, jestem właścicielką wszystkie narzędzia ogrodnicze mamy z ich firmy naprawdę gorąco polecam .
Towar warty swojej ceny..

Lunka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:21

autor: Lunka » 06 cze 2015, 22:02

Zapomnieliście o poczciwej siekierze :D.Na działce nie wyobrażam sobie bez niej rąbania szczap do kominka czy ogniska.. tu świetnie opisane jest jak wybrać dobrą siekierę
http://artelis.pl/artykuly/65245/Konkretna-jak-siekiera
Lunka

anuszkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:06
Kontaktowanie:
Re: Poręczne narzędzia ogrodnicze

autor: anuszkaa » 03 sie 2015, 18:33

Dobre narzędzia to podstawa, przekonałam się o tym jak próbowałam doprowadzić mój ogród do stanu używalności... Było ciężko, ale jakoś dałam radę, chociaż pochłonęło to mega dużo czasu, siły i energii. Co mogę polecić? Na pewno warto kupić jakieś podstawowe rzeczy typu: szpadel, grabie, sekator, nożyce, jakieś małe narzędzia... Na pewno sekator w ogrodzie to podstawa, czasem nie ma nawet co szaleć, takie coś powinno wystarczyć: http://domek-ogrodnika.pl/sekatory/16-s ... -3516.html

matiszati
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2015, 12:13
Kontaktowanie:
Re: Poręczne narzędzia ogrodnicze

autor: matiszati » 11 sie 2015, 11:19

Według mnie i mojej rodziny nie ma nic lepszego - z tego co widzę - niż zlewozmywak w pobliskim pomieszczeniu gospodarczym. Mieliśmy zapasowy z http://www.zlewozmywaki.pl i zamontowałem go w gospodarczym i jest teraz do niego najbliżej dzieciakom z dworu i żonie przy pracach w ogrodzie ;)

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Poręczne narzędzia ogrodnicze

autor: karna » 13 sie 2015, 13:45

Taki zlewozmywak na pewno sie przydaje.

oluski
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 16 lut 2015, 14:02
Re: Poręczne narzędzia ogrodnicze

autor: oluski » 28 sie 2015, 22:10

Poręczne narzędzia ogrodnicze - oczywiście tak; jednak trzeba wiedzieć i mieć świadomość że za takie narzędzia trzeba zapłacić więcej. W moim domu wyszliśmy kiedyś z założenia że nie idziemy drogą drogich, wyszukanych narzędzi czy urządzeń. I o ile przypadku prostych narzędzi to się sprawdziło, to nie miało to dobrego rezultatu w urządzeniach. Dlatego po kilku złych wyborach doszliśmy do wniosku że wszelkie urządzenia jak piły, kosiarka, kosa spalinowa, nożyce do żywopłotu mają być markowe i na lata. Postawiliśmy na złoty środek i wybraliśmy marki Stiga i AL-KO. Póki co jesteśmy zadowoleni z dokonanych wyborów.
Ps. odnośnie poręcznych narzędzi to ostatni zakup (bardziej dla dziadków niż dla nas samych) to akumulatorowe nożyce AL-KO GS ze sklepu http://www.sklepalko.pl/gs-3-7-li-multi-cutter.html . Urządzenie bardzo nas zaskoczyło w tym swoją praktycznością (ma 2 ostrza i jest do trawy lub krzewów). Dziadkowie także zadowoleni choć początkowo nie wiedzieli do czego to i po co :-)

Obrazek

MartaG.
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwie 2015, 10:13
Re: Poręczne narzędzia ogrodnicze

autor: MartaG. » 31 sie 2015, 13:25

Dla mnie poręcznym narzędziem są nożyce do żywopłotu Grizzly EHS 900L :) mam je od tego sezonu i jestem w nich zakochana :)


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości

Gotowe projekty domów

cron