Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

Kosiarki, podkaszarki, sekatory, odkurzacze do liści, wertykulatory, pilarki, itp. Dział poświecony narzędziom ? ich wyborowi i ich wykorzystaniu w ogrodzie, od prac ziemnych, przez pielęgnację trawnika, drzew, krzewów i kwiatów do akcesoriów ułatwiających utrzymanie porządku w ogrodzie ? i wiele innych.

Moderator: wika001

marcinrydzo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2014, 20:03
Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: marcinrydzo » 07 maja 2014, 20:06

Cześć.
Mam około 400 metrów kwadratowych gęstego, różnorodnego trawnika (koniczyna, pokrzywy, zwyczajna trawa, kretowiny i nierówności, żadnych krzewów czy badyli). Obecnie stosowałem kombinacje kosiarka elektryczna do koszenia podjazdu i równego terenu oraz kosa spalinowa do wybojów oraz okolic drzew owocowych. Jednakże wystarczyła jedna osoba, aby oba urządzenia po kilkunastu latach użytkowania, zepsuć.
Proszę o pomoc i podzieleniem się swoimi spostrzeżeniami odnośnie mojego pytania:
Warto kupić któreś z poniższych urządzeń?
1. kosa JONSERED GT 26 D http://centrummaszyn.pl/?p=productsMore ... morePhotos

2. kosiarkę elektryczną marki HUSQVARNA Royal 43EL [link do oferty na Olx wygasł]

3. KOSIARKA ELEKTR. LMC 3805B 1600W http://www.grass.com.pl/product/106/kos ... 805b-1600w

Z góry dziękują za rady. Pozdrawiam. JR

zagorski-tomasz
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 20 kwie 2014, 6:57
Lokalizacja: mazowiecki
Re: Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: zagorski-tomasz » 07 maja 2014, 20:19

Raczej sprzęt nowy się kupuje co do używanego to loteria

pokoe
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: pokoe » 08 maja 2014, 19:42

U ciebie stary sprzęt przetrwał bardzo długo, nic dziwnego, że masz zaufanie do używanego. Też raczej odwodziłbym jednak żeby kupować od kogoś, kosiarki np. mogą dawać objawy uszkodzenia po kilku tygodniach po jego nastąpieniu, właściciel może go promować jako bezawaryjny, a nawet nie wiedzieć, że uderzenie w ostrze odkształciło je i w czasie pracy teraz psuje mechanizm kosiary minuta po minucie. W tej cenie proponowałbym ci nową kosiarkę elektryczną, bez problemu dostaniesz nie markowego, ale porzadnego Trytona 1500 W. W razie czego jest dobrze serwisowany, więc jak będą problemy zapewne masz blisko jakiś zakład naprawczy.

witoslaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2014, 13:42
Re: Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: witoslaw » 11 cze 2014, 13:52

Zgadzam się z przedmówcami, kupno używanego sprzętu jest dużym ryzykiem. Lepiej zainwestować w nową. A jeżeli nie potrzebujesz sprzętu zbyt często to może zastanów się nad wypożyczaniem.
Jeżeli chcesz nową kosiarkę to mogę polecić Tobie Grizzly ERM 1434G. Pozdrawiam!

dynamical
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2013, 14:03
Re: Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: dynamical » 03 sie 2015, 8:42

Też obstawiam, ze lepiej kupić coś nowego.., a tak zupełnie z innej beczki dobrze kupic jeszcze glebogryzarkę, bo bardzo ułatwia pracę, skoro już czegoś szukasz. Ja kupiłem glebogryzarka Gardena, taka jak ta: https://kosiarka.pl/produkt-glebogryzar ... -1799.html i muszę przyznać, że daje radę. Prace idą nią bardzo szybko. Jest naprawdę spoko.

Nutarnala
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 17 sie 2015, 20:22
Re: Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: Nutarnala » 23 sie 2015, 10:40

Zdecydowanie lepiej kupić sprzęt nowy - z gwarancją! Szkoda było by mi czasu i nerwów, jeśli po 2 tygodniach od zakupu używanego sprzętu zaczął by źle funkcjonować. Oczywiście może też być i tak z nowym sprzętem, ale prawdopodobieństwo ze tak się stanie jest znacznie mniejsze. Inna sprawa, że może pomyśl nad wynajęciem kosiarki na określony czas - wiele firm specjalizuje się wyłącznie wypożyczaniu sprzętu ogrodniczego i czasem lepiej to się opłaca niż inwestowanie w dobry sprzęt który może zwróci Ci się po 15 latach korzystania.

tapeciaż
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2015, 5:25
Re: Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: tapeciaż » 05 wrz 2015, 7:34

Ja dodatkowo myśle o wózku widłowym, bo nie wszystko przewiezie się taczką. Znajomy chce mi sprzedać, tylko muszę wymienić opony na firmowe z Prestige Tyres Będę miał pewność, że nie szybko się zużyją.
tapeciaż

DlaPilarzy.pl
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2015, 14:34
Re: Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: DlaPilarzy.pl » 07 wrz 2015, 14:50

Na Twoim miejscu również postawiłbym na nowe urządzenia,narzędzia do ogrodu ponieważ to się po prostu opłaca,a po drugie sprecyzuj ile chcesz przeznaczyć na ten cel. Np można kupić bardzo dobrej jakości,niedrogą kosę spalinową Stihl,akurat tym się zajmujemy więc możemy doradzić.

ramaniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2017, 10:59
Re: Które urządzenie warto? Proszę o rzeczowe opinie

autor: ramaniu » 08 lut 2017, 8:55

A które Ci bardziej odpowiada?


Wróć do „Narzędzia ogrodnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości

Gotowe projekty domów