Taras z płyt betonowych

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Taras z płyt betonowych

autor: Redakcja » 23 mar 2014, 20:03

Taras z płyt lub kostki brukowej wykonuje się praktycznie w jeden dzień. Taras z tych materiałów jest tani... Taras z płyt betonowych >>
Redakcja

pokoe
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Taras z płyt betonowych

autor: pokoe » 23 mar 2014, 20:03

Ja zdecydowanie jestem za kostką brukową, jest tania, często bardzo ładnie wygląda, można z niej nawet zrobić imitację drewna. Sam wymieniałem rok temu kostkę na tarasie na Logo i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie przepłaciłem i jest równie ładnie co jakbym remontował przy pomocy innych rozwiązań.

Kacper66
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2014, 11:12
Re: Taras z płyt betonowych

autor: Kacper66 » 27 mar 2014, 11:20

Moim zdaniem najlepsze są tarasy z drewna bądź materiałów drewnopodobnych. Polecam np. deski kompozytowe. Ostatnio w dlh wybierałem. Elementy kompozytowe nie chłoną wody i są bardzo lekkie. Taki taras betonowy to może i łatwość i szybkość wykonania... ale wiesz, nie ma startu w wyglądzie do desek.

3bratki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:07

autor: 3bratki » 27 lip 2015, 16:11

Nie wybierajcie Libetu - w żadnym razie. Chciałabym wrzucić zdjęcia tego, jak faktycznie wygląda taras wykończony płytami, o ktorych powyżej piszą - dramat! Wykonawca nie zastosował się do specyfikacji, a Libet nie uznał reklamacji, bo nie chciał wchodzić z nim w spór. Efekt - okropne, brudne płyty, kórych nie można doczyscić i które będziemy zrywać. Libet to najgorsza firma z jaką miałam do czynienia, pod względem obsługi klienta i troski o jakość. Omijajcie szerokim łukiem Libet.

Patryk99
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 06 lip 2015, 9:33
Kontaktowanie:
Re: Taras z płyt betonowych

autor: Patryk99 » 28 lip 2015, 8:54

Płytki gresowe, później super się zgrywają z meblami tarasowymi i donicami.

bluesea
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2014, 12:43
Re: Taras z płyt betonowych

autor: bluesea » 31 lip 2015, 18:00

To wszystko zależy od tego jak duży macie taraz, jak jest zaaranżowany ogród etc :) mi się osobiście marzy takie coś
[img]http://www.bruk-bet.pl//slir/w766-h430/http://www.bruk-bet.pl//img/realizacje/big/596.jpg

płyty Kavero z bruk-betu[/img]

ginewra
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 06 lis 2014, 13:39
Re: Taras z płyt betonowych

autor: ginewra » 10 sie 2015, 12:02

A co sądzicie takich podobnych projektach- domywstylu.pl/projekt-domu-apollo.php i np. ogrodzie na dachu.
W sumie jak ktoś posiada małą działkę, to dlaczego nie, ale macie z takimi rozwiązaniami jakieś doświadczenia?

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Taras z płyt betonowych

autor: karna » 13 sie 2015, 13:45

Mnie się to bardzo podoba.

emiliann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 23 lip 2015, 16:02
Re: Taras z płyt betonowych

autor: emiliann » 22 paź 2015, 15:32

Przy remoncie jest ważne zaangażowanie ale trzeba też pamiętać o tym by miec odpowiednie narzędzia. Wydaje mi się, że różnego rodzaju mierniki przy takim remoncie będą akurat niezbędne. Sprawdź może, miernik odległoscimarki PeakTech a jak kupisz teraz to przy innych pracach w domu też pewnie się przydają

Azamag
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2015, 19:54
Re: Taras z płyt betonowych

autor: Azamag » 24 lis 2015, 20:05

Jakoś taras betonowy do mnie nie przemawia. Moim zdaniem mocno się nagrzewa nie jest tak atrakcyjny w wyglądzie. Ja preferuję drewniany. Teraz mamy tak łatwe w montażu systemy, że nawet sami możemy sobie drewno położyć. Taras wygląda przytulniej i satnowi fajne przedłużenie salonu, w którym również mamy drewnianą podłogę.

Arinue
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Taras z płyt betonowych

autor: Arinue » 11 gru 2015, 16:12

Dawno temu miałem taras z płyt betonowych i kiedy był taki szał na kostkę to w sumie od razu tez zmieniłem. o wiele lepiej to wygląda, beton jakoś nigdy do mnie nie przemawiał ;) kostkę mam już długo, zaimpregnowaną dynasilem i dalej po kilku ładnych latach wygląda jak nowa. beton, nawet jakbym nie wiadomo jak o niego dbał to będzie wyglądał słabo...

WeRes
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2015, 15:40
Re: Taras z płyt betonowych

autor: WeRes » 15 gru 2015, 17:45

moim zdaniem te betonowe płyty wyglądają całkiem nieźle i solidnie. W ostatnie wakacje tez zajęliśmy się modernizacją tarasu. To co było najgorsze to renowacja posadzki. Jeśli tez od tego zaczynacie to warto się skontaktować z tą firmą http://www.julispec.pl/. Mają spore doświadczenie jeśli chodzi o remonty posadzek.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Taras z płyt betonowych

autor: gardenrun » 27 gru 2015, 17:35

To wydaje się bardzo praktyczne

Awatar użytkownika
Faktik44
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2015, 22:19
Lokalizacja: Łomża
Re: Taras z płyt betonowych

autor: Faktik44 » 21 sty 2016, 14:37

płyty są droższe niż kostka ale lepiej wyglądają. Poza tym mają większy format co jest wygodniejsze

pokoe
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Taras z płyt betonowych

autor: pokoe » 19 lut 2016, 19:33

Arinue pisze:Dawno temu miałem taras z płyt betonowych i kiedy był taki szał na kostkę to w sumie od razu tez zmieniłem. o wiele lepiej to wygląda, beton jakoś nigdy do mnie nie przemawiał ;) kostkę mam już długo, zaimpregnowaną dynasilem i dalej po kilku ładnych latach wygląda jak nowa. beton, nawet jakbym nie wiadomo jak o niego dbał to będzie wyglądał słabo...


Są betony i są Betony, taka prawda, że za dobrą, niebrudzącą się kostkę trzeba dać jakieś 60 zł za tam m2 czy paletę. Nie brudzą się tak mocno dzięki stosowaniu dobrej impregnacji jak perlon czy hydrostop, a przynajmniej łatwo je wyszorować machnięciem karchera i jakiegoś płynu.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości

Gotowe projekty domów