rdzewiejący sekator

Kosiarki, podkaszarki, sekatory, odkurzacze do liści, wertykulatory, pilarki, itp. Dział poświecony narzędziom ? ich wyborowi i ich wykorzystaniu w ogrodzie, od prac ziemnych, przez pielęgnację trawnika, drzew, krzewów i kwiatów do akcesoriów ułatwiających utrzymanie porządku w ogrodzie ? i wiele innych.

Moderator: wika001

adam_krakow
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 82
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
rdzewiejący sekator

autor: adam_krakow » 23 mar 2015, 13:22

już któryś raz mam taki problem, że sekator nie działa jak powinien, chodzi ciężko i troche jakby rdzewiał. Wiem, że to wina wody ale nei wiem jak z tym sobie poradzić. Czy ktoś bardziej doświadczony może pomóc?

Deve
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:18
Re: rdzewiejący sekator

autor: Deve » 24 mar 2015, 16:08

może pomyśl o odpowiedniej impregnacji. Spray nanoprotech do ogrodu i spsikaj wszytsko przez używaniem. Powinno i lepiej działac i nie rdzewieć ;)

bluesea
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2014, 12:43
Re: rdzewiejący sekator

autor: bluesea » 31 mar 2015, 3:24

Z racji że przepisy są takie a nie inne, nie powiem Ci że stary zużyty olej świetnie impregnuje sekator i że nie powinieneś po oczyszczeniu sekatora użyc tegoż oleju zamiast drogiego spraju bo kary ekologia etc :P

Kamilos
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2016, 17:55
Re: rdzewiejący sekator

autor: Kamilos » 13 maja 2016, 19:02

Sekator należy regularnie smarować, po to by lżej się nim pracowało i po to żeby nie korodował właśnie. Ja używam smaru molibdenowego.

Agroteka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2016, 6:56
Re: rdzewiejący sekator

autor: Agroteka » 10 cze 2016, 8:27

Spróbuj spryskać go specjalnymi preparatami,które mają na celu odrdzewić sprzęt,warto dbać o niego na bieżąco,szczególnie dobrze i dokładnie wyczyścić już po zakończeniu sezonu,inaczej przez zimę na pewno złapie go rdza.

natarczywakinga
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2016, 8:03
Re: rdzewiejący sekator

autor: natarczywakinga » 14 cze 2016, 8:20

No ale też bez przesady, że co chwila sekator zachodzi rdzą, moim zdaniem nowy sekator by się przydał i od początku powinno się dbać żeby nie doprowadzić do rdzy, swój sekator(z przydomu.pl) po każdej pracy w ogrodzie oczyszczam z wody, lepiej zapobiegać niż leczyć ;p Pozdrawiam.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: rdzewiejący sekator

autor: gardenrun » 04 lis 2016, 15:35

A gdzie kupujesz? Bo ja jak dotąd nie miałem z sekatorami takich problemów.


Wróć do „Narzędzia ogrodnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

Gotowe projekty domów