ogrodzenia metalowe - konserwacja

Zastanawiasz się jak ogrodzić swoją działkę czy ogród? Które ogrodzenie spełni Twoje wymagania i dodatkowo będzie elementem dekoracyjnym ogrodu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: wika001

mariolanowak30
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:13
ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: mariolanowak30 » 23 paź 2011, 7:35

Witam serdecznie jak ochronić ogrodzenie metalowe przed korozja ? Czy cynkowanie w zupełności wystarczy? Czy lepiej sięgnąć po dodatkową ochronę, tylko jaką?

siatrex
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:59
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: siatrex » 12 sty 2012, 20:06

Witam.
Samo chociażby najlepsze ocynkowanie nie jest w stanie trwale zabezpieczyć metalu przed korozją. Ocynk po prostu po paru latach się utleni zwłaszcza w bardziej uprzemysłowionych częściach kraju z względu na kwaśne deszcze. Najlepsze rozwiązanie to ocynkowanie i lakierowanie proszkowe jest to zabezpieczenie na bardzo długo czas. Jeśli mamy już zamontowane ogrodzenie ocynkowane to dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie jego specjalnym podkładem do powierzchni ocynkowanej (zwykły podkład lub farba odejdzie od ocynkowanej powierzchni płatami). Tak przygotowaną powierzchnie malujemy farbą dekoracyjną jeśli zajdzie konieczność po paru latach trzeba malowanie odnowić.

http://ogrodzenia.like.pl/

makulinho
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2012, 8:16
Lokalizacja: Krosno
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: makulinho » 23 sie 2012, 14:06

Oczywiście to prawda, że sam ocynk nie przetrwa dłużej niż kilka lat. Dobrym rozwiązaniem mogłoby być ogrodzenie bezspawowe, oczywiście ocynkowane ogniowo oraz pomalowane proszkowo.
Metoda bezspawowa polega na łączeniu poszczególnych elementów bez użycia szwu spawalniczego. Takie ogrodzenie jest bardziej trwałe i dłużej oprze się korozji.

http://www.krosfencing.com
Obrazek

kenji
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 kwie 2013, 12:13
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: kenji » 14 maja 2013, 9:28

Odświeżam temat. ;)
Mam właśnie teraz taki problem. Co polecacie na metalowe ogrodzenie? Zależy mi na jakeś skutecznej farbie, która po kilku deszczach nie odpadnie. Proszę o pomoc. :)

bakar
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Opole
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: bakar » 16 cze 2013, 10:13

jak już rdzewieje to można użyć brunoxa na rdzę a potem od razu farba.

kenji
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 kwie 2013, 12:13
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: kenji » 02 lip 2013, 10:12

Ja użyłem stahldura i odpukać w (nie)malowane 8) jest ok. Pozdrawiam. :)

szpachla
lubie spamować
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:22
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: szpachla » 26 lut 2014, 13:20

mi znajomy poradził, który pracuje w galwanizacji żeby kupować od razu ocynkowane ogrodzenia. Są od razu chronione przed korozja. Są firmy które galwanizują jak np. galwanex, ale nie wiem czy oni przypadkiem takich usług nie świadczą firmą tylko, a nie osobom prywatnym

Henryk26
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2014, 10:29
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: Henryk26 » 05 mar 2014, 10:36

szpachla pisze:mi znajomy poradził, który pracuje w galwanizacji żeby kupować od razu ocynkowane ogrodzenia. Są od razu chronione przed korozja. Są firmy które galwanizują jak np. galwanex, ale nie wiem czy oni przypadkiem takich usług nie świadczą firmą tylko, a nie osobom prywatnym


Właśnie pierwsze na to musimy zwrócić szczególną uwagę to to czy ogrodzenie jest ocynkowane.
Bez tego to nawet lepiej nie kupować bo bo 1 lub 2 ogrodzenie będzie już po prostu źle wyglądało.
Lepiej dołożyć te parę groszy więcej niż później mamy się męczyć z wymianą ogrodzenia.

organizacja imprez
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2014, 17:08
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: organizacja imprez » 30 cze 2014, 17:02

Żadna farma czy cynkowanie w 100% nie ochroni Twojego ogrodzenia. Jedyną radą jest sukcesywne co 2-3 lata sprawdzanie całej nawierzchni i pokrywanie ubytków odpowiednią farbą po wcześniejszym usunięciu rdzy. To jest jak z często używaną rzeczą, musi być serwisowana żeby była sprawna! :)
Pozdrawiam!

Revivale
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:39
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: Revivale » 03 mar 2015, 17:17

Na prawdę nie rozumiem, kto Wam naopowiadał, że cynkowanie na dłuższą metę to najlepsze rozwiązanie. Chemia działa zawsze ;) i tak zaśniedzieje i tak. Jak już macie taki problem ze swoją bramą czy felgami to polecam: piaskowanie - po takim ,,zabiegu" wygląda wszystko jak nowe, potem tylko podkład dobry i farba i to klucz do sukcesu a nie malowanie nieprzygotowanej powierzchni farbami za milion złotych które i tak nic nie dadzą- bo korozja powstanie POD farbą -będzie się najzwyczajniej w świecie niszczyć od środka.

kmtech
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2015, 20:17
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: kmtech » 10 mar 2015, 21:15

Witam, jeśli jesteście Państwo z okolic Koszalina, zapraszam do kontaktu - naprawimy profesjonalnie każde ogrodzenie, balustrady czy siatkę ogrodzeniową.

ogrod876
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:10
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenia metalowe - konserwacja

autor: ogrod876 » 12 lip 2018, 9:45

Dobrą opcją konserwacji jest piaskowanie, o czym widzę, że ktoś już tutaj wspominał. Wydaje mi się, że to jest teraz najbardziej popularna metoda. Możesz o niej przeczytać tutaj http://ecolors.pl/piaskowanie/ i oczywiście również od razu skorzystać z usług.


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów