Fikus pada po przesadzeniu - pomocy!!!

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

kotku_mamrotku
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:25
Fikus pada po przesadzeniu - pomocy!!!

autor: kotku_mamrotku » 29 lis 2014, 15:34

Witam wszystkich,

Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o kwiaty, ostatnio jednakże postanowiłam przesadzić mojego fikusa jako, że już mu korzenie wystawały z ziemi. Niestety, zamiast poczytać najpierw jak to się robi (nigdy wcześniej nie przesadzałam kwiatów), postąpiłam jak przysłowiowa blondynka-po wyjęciu kwiatka z doniczki otrząsnęłam z korzeni całą ziemię i umyłam je pod kranem... Osiągnęłam tyle, że zaczął usychać. Liście żółkną, opadają, pojawiła się pleśń na powierzchni ziemi (podlałam go 2 razy w ciągu dwóch tygodni jakie minęły od przesadzenia-zapewne o 2 razy za dużo tym bardziej, że nowa ziemia była wilgotna), karmię go odżywką do kwiatów ale nic nie pomaga. Czy da się go uratować?
Będę bardzo wdzięczna za każdą radę! nowa ziemia jest wysokiej jakości i ma bardzo dobre opinie (przynajmniej to sprawdziłam, zanim ją kupiłam)

CebuleKwiatowe
Aktywny
Aktywny
Posty: 176
Rejestracja: 24 wrz 2014, 14:32
Re: Fikus pada po przesadzeniu - pomocy!!!

autor: CebuleKwiatowe » 08 sty 2015, 16:22

Szczerze mówiąc to po objawach które opisujesz wątpie aby dało się go jeszcze uratować,straty są bardzo duże. Poza tym minęło już trochę czasu więc daj znać w miarę możliwości co stało się z Fikusem.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów