ścianka ozdobna w ogrodzie

Dział poświęcony altanom ogrodowym ? ich wykonaniu oraz altanom gotowym. Podpowiedzi jaką altanę wybrać, porady dotyczące prac konserwacyjnych. Rozwiązania konstrukcyjne, pomysły aranżacyjne, informacje jak zbudować altanę.

Moderator: wika001

bartosz410
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2009, 10:03
ścianka ozdobna w ogrodzie

autor: bartosz410 » 16 lip 2014, 9:23

Witam. Chcę wybudować ściankę ozdobną o kształcie litery "L". Cegła rozbiórkowa. Długość dłuższej części 5m, wysokość 2,10m. Wg obliczeń wyszło mi że fundament muszę zrobić o wysokości 30 cm. Czy to nie będzie za mało? grubość ścianki 12cm. Czy to się nie rozlecii?? Jakieś dodatkowe porady?

robnowak
Re: ścianka ozdobna w ogrodzie

autor: robnowak » 17 lip 2014, 14:16

Moim zdaniem proporcje są w porządku.
btw
Myślę że lampa soul będzie się idealnie komponować do tej ścianki/ Sam mam podobną i jestem bardzo, bardzo zadowolony z efektu.

malwa48
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 23 maja 2018, 17:27
Re: ścianka ozdobna w ogrodzie

autor: malwa48 » 23 maja 2018, 18:30

Uważam że to bardzo fajny pomysł. Sama mam ozdobną ściankę tyle, że ja robiłam z pnączy. Jako podporę zastosowałam siatkę z fulo.pl i bardzo fajnie się sprawdza, ma tak dobrze dopasowany kolor że nawet nie rzuca się w oczy

tolalola
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:48
Re: ścianka ozdobna w ogrodzie

autor: tolalola » 15 cze 2018, 10:52

bardzo mi się takie podobają szczególnie z bluszczem ;)

Domki-zylajek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 18 lip 2018, 8:47
Re: ścianka ozdobna w ogrodzie

autor: Domki-zylajek » 18 sie 2018, 7:36

Fundament 30cm, moim zdaniem bezie odpowiedni, nie przebijesz się nawet do połowy skoro ścianka ma 12cm, wiec akurat tutaj będzie bezpiecznie. Dla pewności możesz dać 35cm.

emiliann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 23 lip 2015, 16:02
Re: ścianka ozdobna w ogrodzie

autor: emiliann » 09 paź 2018, 9:08

Zakochałam się w takich koszowych huśtawkach czy to do ogrodu czy na taras. Chociaż mi bardziej podoba się ten model Obrazek . Tego typu huśtawki świetnie prezentują się w każdym ogrodzie i na pewno są praktyczne.

Domki-zylajek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 18 lip 2018, 8:47
Re: ścianka ozdobna w ogrodzie

autor: Domki-zylajek » 06 sty 2019, 13:18

A jak taki fotel lub huśtawka ma się do ścianki ozdobnej w ogrodzie? :) Bo moim zdaniem to jednak zbyt banalne i jeżeli juz to warto byłoby postawić na coś bardziej nietypowego i stylowego do swojego ogrodu. Wspomniany bluszcz plus donice ozdobne nie są złą opcją.


Wróć do „Altany ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości

Gotowe projekty domów