Pochodnie na ogród.

Rady i opinie na temat oświetlenia ogrodu. Jakie lampy wybrać? Czym oświetlić elewację? Czy kupić lampy solarne? Informacje na temat różnych typów oświetlenia, ich aranżacji i wydajności.

Moderator: wika001

Matskocz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 25 sie 2011, 12:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Pochodnie na ogród.

autor: Matskocz » 09 sty 2012, 11:25

Jak w temacie. Korzystacie z pochodni w letnim sezonie? Sam zakupiłem jakiś czas temu pochodnie bambusowe z "buteleczkami" na knot i olej parafinowy. W tym sezonie myślę o czymś podobnym, ale może lepiej wykonanym - widziałem np. na allegro pochodnie stalowe. Nie ukrywam, że przy imprezach ogrodowych, pochodnie tworzą fajny klimat :). Czekam na wasze wypowiedzi.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GREEN GARDEN
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2012, 18:47
Lokalizacja: Kielce, Świętokrzyskie
Kontaktowanie:
Re: Pochodnie na ogród.

autor: GREEN GARDEN » 22 sty 2012, 21:07

Zastanów się czy będą na tyle pasować do twojego ogrodu. Ja u siebie mam bambusowe i bardziej mi pasuje do mojego ogrodu który mam w stylu japońskim, a stalowe które widziałem nie podobały mi się więc od ciebie to zależy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
GREEN GARDEN
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2012, 18:47
Lokalizacja: Kielce, Świętokrzyskie
Kontaktowanie:
Re: Pochodnie na ogród.

autor: GREEN GARDEN » 22 sty 2012, 21:08

Zastanów się czy będą na tyle pasować do twojego ogrodu. Ja u siebie mam bambusowe i bardziej mi pasuje do mojego ogrodu który mam w stylu japońskim, a stalowe które widziałem nie podobały mi się więc od ciebie to zależy.
Pozdrawiam

siniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:21
Re: Pochodnie na ogród.

autor: siniak » 23 sty 2012, 9:07

Ja po mimo tego że nie mam ogrodu w stylu japońskim mam bambusowe pochodnie i wyglądają świetnie. Metalowe widziałam u sąsiadów i też źle nie wyglądają.

siniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:21
Re: Pochodnie na ogród.

autor: siniak » 23 sty 2012, 9:09

Ja po mimo tego że nie mam ogrodu w stylu japońskim mam bambusowe pochodnie i wyglądają świetnie. Metalowe widziałem u sąsiadów i też źle nie wyglądają.

Awatar użytkownika
GREEN GARDEN
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2012, 18:47
Lokalizacja: Kielce, Świętokrzyskie
Kontaktowanie:
Re: Pochodnie na ogród.

autor: GREEN GARDEN » 23 sty 2012, 23:59

O metalowe musisz dbać, a o bambusowe nawet jak nie dbasz to przez cały czas dobrze wyglądają.

toja32
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2014, 11:36
Lokalizacja: Wrocław
Re: Pochodnie na ogród.

autor: toja32 » 18 kwie 2014, 11:54

Post już wiekowy, ale może innym się przyda. Sama mam ma ogrodzie pochodnie metalowe - z jednej strony tarasu wykonane jakby z drutów z pojemnikiem na górze a z drugiej nierdzewne matowe (komponują mi się z barierą). Klimat w letnie wieczory super. Kupiłam na http://ilprimo.pl Super wzory.

toja32
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2014, 11:36
Lokalizacja: Wrocław
Re: Pochodnie na ogród.

autor: toja32 » 18 kwie 2014, 11:54

Post już wiekowy, ale może innym się przyda. Sama mam ma ogrodzie pochodnie metalowe - z jednej strony tarasu wykonane jakby z drutów z pojemnikiem na górze a z drugiej nierdzewne matowe (komponują mi się z barierą). Klimat w letnie wieczory super. Kupiłam na http://ilprimo.pl Super wzory.

Awatar użytkownika
-KAMI-
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2014, 15:11
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontaktowanie:
Re: Pochodnie na ogród.

autor: -KAMI- » 29 kwie 2014, 16:10

Ja z kolei polecam trochę większe "pochodnie" ;) A mianowicie kominki ogrodowe - mogą być w formie lamp.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ogniście! ;)

Awatar użytkownika
-KAMI-
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2014, 15:11
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontaktowanie:
Re: Pochodnie na ogród.

autor: -KAMI- » 29 kwie 2014, 16:10

Ja z kolei polecam trochę większe "pochodnie" ;) A mianowicie kominki ogrodowe - mogą być w formie lamp.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ogniście! ;)

Ambusto
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Pochodnie na ogród.

autor: Ambusto » 08 lip 2014, 12:28

I na pewno te "pochodnie", czyli biokominki, o których pisała Kami, przetrwają dużo dłużej niż jeden sezon, więc rozwiąże to problem szukania oświetlenia co roku :)
Jako dystrybutor biokominków z całego świata dostarczamy unikalny klimat i ciepło do Twojego domu, ogrodu, biura, hotelu lub restauracji.

bluesea
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2014, 12:43
Re: Pochodnie na ogród.

autor: bluesea » 27 lip 2014, 8:38

fajnie to wyglada, jak w koncu zbuduje sobie kamienny grill to na pewno zainwestuje w te pochodnie 8)

chrunln
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2017, 7:34
Re: Pochodnie na ogród.

autor: chrunln » 24 lut 2017, 8:54

W lato to jedna z głównych atrakcji :D

zgredek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 17 lip 2020, 13:42
Re: Pochodnie na ogród.

autor: zgredek » 19 sie 2020, 11:16

Odświeżam wątek. Poszukuję informacji w temachie pochodnie ogrodowe i opniii na ich temat - ile się palą, czy macie jakieś, które polecacie. Poszukuję od ustrojenia ganka w ogrodzie na małe party. Bardzo proszę o pomoc :lol:


Wróć do „Oświetlenie ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów