Budowa wiaty- jakie materiały?

Dział poświęcony altanom ogrodowym ? ich wykonaniu oraz altanom gotowym. Podpowiedzi jaką altanę wybrać, porady dotyczące prac konserwacyjnych. Rozwiązania konstrukcyjne, pomysły aranżacyjne, informacje jak zbudować altanę.

Moderator: wika001

qba2007
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2014, 11:58
Budowa wiaty- jakie materiały?

autor: qba2007 » 02 maja 2014, 12:00

Witam. Mam plan wybudować zadaszenie/ wiatę nad tarasem 4x4 m. Jakiego drzewa najlepiej użyć? Sosny, modrzewiu lub drewna klejonego warstwowo? Jakimi środkami najlepiej impregnować te drzewo lub też lakierobejcą (niektórzy odradzają)? Jakiej grubości drzewa użyć? Np. czy mogą być takie grubości: slupy 10x10 cm, belka ścienna 8x12 , krokwie 8x12, belka nośna 10x20. Oparte wszystko na 2 słupach. Krokwie co 80 cm. Spad z 2,5 na 2,1 mm.Z zadaszeniem też jest problem bo dach musi być szybko demontowany ( przed tarasem jest kotłownia, do której trzeba zrzucić węgiel raz w roku, wiem komiczne;) lub przesuwany. Jakich materiałów użyć? Poliwęglan lity odpada, bo jest za drogi. Poliwęglan komorowy mógł by być, ale podobno po latach nie jest zbytnio estetyczny. Płyty pcw za delikatne, blachodachówka by mogła być, ale bez podbitki od spodu z powodu zrzutu węgla. Z góry dzięki za pomoc. Pzdr.

Nemerion
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 9:15
Re: Budowa wiaty- jakie materiały?

autor: Nemerion » 29 maja 2014, 9:24

no nie wiem, ja to bym zrobił poliwęglanem komorowym ale skoro sądzisz, że to jest za drogie to nie wiem czy to ma sens budować. Drewno sosnowe jest wytrzymałe i stabilne, jeżeli będziesz już coś kombinował z tym to spróbuj z sosną. Nie jest droga w stosunku co do poliwęglanu którego tak bardzo nie chcesz użyć ;) Ja osobiście ci radzę odłożyć trochę kasy i wykosztować się na solidną konstrukcje.
_________________
DMC CARBON - węgiel drzewny ceny


Wróć do „Altany ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

Gotowe projekty domów