Wiosenne porządki w ogrodzie

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Wiosenne porządki w ogrodzie

autor: Redakcja » 13 mar 2013, 8:37

Wiosna to czas na porządki na działce. Warto sprawdzić, czy niskie temperatury nie uszkodziły elewacji budynku... Wiosenne porządki w ogrodzie >>
Redakcja

lukmem
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2012, 8:26
Wiosenne porządki w ogrodzie

autor: lukmem » 13 mar 2013, 8:37

Wczesną wiosną dobrze jest obejrzeć wszystkie drzewa i w razie potrzeby poprzycinać złamane, chore i obumarłe gałęzie. Wycięcie całego drzewa (starszego niż 10 lat i nie owocowego) faktycznie wymaga zezwolenia, a często również opłaty. Jednak w wielu przypadkach z tej opłaty jest się zwolnionym, np. kiedy drzewo obumiera lub jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Również drzewa posadzone już na terenie budowlanym są zwolnione. http://wycinkadrzew.info/

ostrow
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53

autor: ostrow » 12 kwie 2014, 13:28

najważniejsze to pozbyć się liści nie zgrabionych jesienią ;) po drugie warto użyźnić ziemie pod trawnikiem, dlatego też w zeszły weekend kupiłem wertykulator sv 415 E marki Stiga

michal.doz3
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:05
Wiosenne porządki w ogrodzie

autor: michal.doz3 » 27 maja 2018, 11:03

Ja w tym roku wiosenne porządki zacząłem od wyznaczenia obszarów na kwiaty i osobnego na warzywa żeby zapanował "porządek". Użyłem takie zwykłej siatki z fulo.pl do wyznaczenia tych obszarów i nawet fajnie to wygląda

zmarzlak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 20 sie 2015, 11:26
Re: Wiosenne porządki w ogrodzie

autor: zmarzlak » 17 wrz 2018, 7:23

U nas pierwsze zabiegi po zimie to zwykle aeracja i nawożenie trawników. A tej wiosny będziemy jeszcze montować obrzeża trawnikowe bo nie zdążyliśmy tego zrobić w tym sezonie.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości

Gotowe projekty domów

cron