basen w drwewnie pozzostawiony na zimę . Proszę o radę ...

Informacje na temat zakładania basenów ogrodowych i stawów kąpielowych. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę, jak zbudować basen i co zrobić, by woda była czysta? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: wika001

gothika_
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, 20:35
basen w drwewnie pozzostawiony na zimę . Proszę o radę ...

autor: gothika_ » 21 mar 2014, 10:39

mama basen bestway 366x 76 stelażowy i chce go obudować drewnem egzotycznym Massaranduba. Obudowa będzie miała formę kwadratu w który wpiszę okrągły basen . Basen mam zamiar obłożyć wełną mineralną tak aby podnieść jego właściwości akumulacji cieplnej . I tu nasuwam mi się pytanie czy taki basen w takiej obudowie obłożony ociepleniem zakryty z góry mogę zostawić na zimę ? Może macie jakieś rady co do samej konstrukcji , materiału itp . będę wdzięczny za rady :) pozdrawiam

sz.gruba@o2.pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2014, 8:29
Re: basen w drwewnie pozzostawiony na zimę . Proszę o radę .

autor: sz.gruba@o2.pl » 24 mar 2014, 8:38

kolego deska może ci tac tylko efekt wizualny a obawiam się ze wata też nie zabezpieczy basenu, z każdego basenu na okres zimowy spuszcza się wodę czy to poliestrowy czy żelbetowy, Co za problemu jest spuścić z takiego bestway-a??

jolkajolantakram
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 14 sie 2012, 9:16
Re: basen w drwewnie pozzostawiony na zimę . Proszę o radę .

autor: jolkajolantakram » 25 mar 2014, 13:11

Zazdroszczę basenu :) Też chciałabymmm mieć och ach :)

gothika_
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, 20:35
Re: basen w drwewnie pozzostawiony na zimę . Proszę o radę .

autor: gothika_ » 25 mar 2014, 13:42

ja mam zamiar spuścić wodę. Generalnie jak zrobię tą obudowę to będzie problem ze złożeniem basenu . Obudowa będzie od góry zachodzić na rant basenu i aby schować basen muszę zrobić ściągana górę drewnianej obudowy - to stanowi problem . Planuje na zimę zostawić pusty basen bez wody .

paragrowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2016, 12:28
Re: basen w drwewnie pozzostawiony na zimę . Proszę o radę ...

autor: paragrowy » 23 lis 2016, 13:03

Także zazdroszczę.


Wróć do „Baseny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów

cron