Oczka wodne w ogrodzie

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Oczka wodne w ogrodzie

autor: Redakcja » 08 paź 2013, 11:02

Ceny ziemi uniemożliwiają zakładanie dużych ogrodów przy domach. Powierzchnia takiego małego przydomowego ogródka... Oczka wodne w ogrodzie >>
Redakcja

annn35
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2013, 10:27
Lokalizacja: kraków
Kontaktowanie:
Oczka wodne w ogrodzie

autor: annn35 » 08 paź 2013, 11:02

Budowa oczka wodnego nie jest trudna, fajny materiał to kwarcyt ,który swoją twardością nie odbiega od granitu, efekt tego kamienia jest przepiękny.Polecam na stronce www.an-kam.pl
anna

majka1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 17 kwie 2013, 8:27

autor: majka1 » 15 lis 2013, 15:01

Ja w tym roku dorobiłam się oczka wodnego dzięki http://www.phu-adviser.pl/. Pracy trochę było, ale jestem zadowolona. Poza tym dbanie o takie oczko to sama przyjemność.

bicurka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 06 lis 2013, 14:55
Re: Oczka wodne w ogrodzie

autor: bicurka » 27 lis 2013, 15:18

ja również doczekałam się oczka w ogrodzie. Historia jego powstawania była dość skomplikowana, ale wreszcie jest zrobione i woda nie ucieka.
Mąż przyniósł z pracy plandekę podgumowaną i postanowił z niej zrobić oczko wodne. Następnego dnia zabrał się do pracy. Wykopał dziurę, usunął korzenie i kamienie a następnie dociął odpowiednio owom plandekę. Kiedy była już idealnie założona napuścił wody, a brzegi obłożył kamieniami i korą kolorową. Następnego dnia rano przed pracą poszedł obejrzeć swoje dzieło, a tu niespodzianka, wody nie było prawie wcale.
Kolejne podejście było z folią budowlaną ( folii typowo do oczka nie było nuż w sprzedaży), jak się domyślacie efekt był taki sam.
Aż wreszcie przy drodze były wystawione rzeczy przeznaczone na śmietnik. A w śród nich duży basen. I to rozwiązanie wreszcie się sprawdziło. :lol: Oczko mamy już ok. 2 miesięcy i woda nie uchodzi.

bicurka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 06 lis 2013, 14:55
Re: Oczka wodne w ogrodzie

autor: bicurka » 03 sty 2014, 11:05

Znalazłam u męża w telefonie zdjęcia naszego oczka, więc dodam, żeby się pochwalić. Zdjęcie robione we wrześniu więc trochę stare. Teraz jest więcej krzaczków w koło oczka, jak pogoda pozwoli to dodam też aktualne zdjęcie. Na razie takie jak znalazłam.
Obrazek

michal.doz3
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:05
Oczka wodne w ogrodzie

autor: michal.doz3 » 27 maja 2018, 10:55

To jest bardzo fajna sprawa. Jakiś czas temu dodałem też na moje oczko wodne siatkę z fulo.pl i znacznie ułatwia to utrzymanie czystości wody


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 131 gości

Gotowe projekty domów