Przeterminowane nasiona

Warzywa, owoce i zioła z własnego ogródka ? co zrobić, by z naszego ogrodu zebrać bogate plony? Jeśli szukasz informacji na temat konkretnych gatunków, albo poszukujesz inspiracji ? zajrzyj do tego działu.

Moderator: wika001

magda_ś
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 07 mar 2011, 20:21
Przeterminowane nasiona

autor: magda_ś » 26 kwie 2011, 15:02

Poradźcie mi, co zrobić z takimi nasionami - wyrzucić nie sprawdzając, czy coś z nich wykiełkuje? Czy jednak spróbować je wysiać?

cherrylady
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 08 lis 2011, 21:41
Re: Przeterminowane nasiona

autor: cherrylady » 08 lis 2011, 21:48

Magdo,
nie sądzę, aby był sens w sprawdzaniu. Chociaż jeśli chcesz ryzykować niekompletny bądź nawet łysy ogród to czemu nie :)

Zależy też na ile daje się gwarancję przydatności na nasiona... Wiesz może? Bo jeśli jest to rok czy dwa to to możesz spróbować, jednak radzilabym to zrobić najpierw w skrzynkach i po uprzednim namoczeniu. Natomiast jeśli owy termin to kilka lat, powiedzmy trzy czy cztery to nie radzę. Nasiona nie są jakoś strasznie drogie, więc ja bym nie ryzykowala :)

Bartik
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2013, 14:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: Przeterminowane nasiona

autor: Bartik » 17 maja 2013, 16:24

ja bym kupił nowe nasiona. Nie są wcale takie drogie, a jednak czekać kilka tygodni czy coś wzejdzie i się rozczarować, to też szkoda czasu.

Bartik
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2013, 14:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: Przeterminowane nasiona

autor: Bartik » 17 maja 2013, 16:25

ja bym kupił nowe nasiona. Nie są wcale takie drogie, a jednak czekać kilka tygodni czy coś wzejdzie i się rozczarować, to też szkoda czasu.


Wróć do „Warzywa, owoce, zioła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów