syrop z malin

W tym dziale zamieszczamy przepisy na dania i przetwory w roślin, warzyw i owoców, pochodzących z naszych ogrodów. Szukasz oryginalnych przepisów i pomysłów na to, jak wykorzystać to, co zebrałeś w ogrodzie, albo chciałby się jakimś podzielić? Polecamy ten dział.

Moderator: wika001

Aniamk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:54
syrop z malin

autor: Aniamk » 30 mar 2011, 22:56

Podaję przepis na domowy sok z malin. Świetny zimą do gorącej herbaty, latem jako dodatek do wody, no i przez cały rok- wiadomo do czego ;)
Składniki:
- 1,5 kg malin
- 1 kg cukru

Maliny myjemy w zimnej wodzie. Trzeba je rozgnieść i odcisnąć sok przez podwójnie złożoną gazę. Do soku należy dodać 1 kg cukru, następnie mieszać do rozpuszczenia się cukru. Do butelek nalać sok i zakręcić. Sok pasteryzować we wrzącej wodzie przez 20 minut.

Aga_81
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:25
Re: syrop z malin

autor: Aga_81 » 26 lip 2011, 10:07

Bardzo pożyteczny przepis
Dziękuję

Suplem
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:26
Re: syrop z malin

autor: Suplem » 14 wrz 2011, 11:35

Ja mam oto taki przepis na sok z malin robiony w parowniku
Od lat moja żona robi soczek z malin w porze zimowej niezbędny środek napotny podczas przeziębienia zarówno lekkiego jak i tej silniejszej grypy.

Składniki:
2 kg malin
40 dag cukru

Sposób przygotowania:
Maliny przebrać usunąć szypułki. Maliny wkładamy do parownika przysypujemy cukrem i włączamy gaz. Od chwili zawrzenia wody w parowniku gotujemy jeszcze około 30 minut. Następnie sok zlewamy do czystych, suchych, wyparzonych oraz ciepłych słoików. Zakręcamy u układamy słoiki z boku, po zlaniu całego soku do słoików przykrywamy kocem.

MlotWLKP1
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:10
Re: syrop z malin

autor: MlotWLKP1 » 30 lis 2012, 13:52

bardzo dobry na zimowe wieczory ,pasuje do pierzynki i ciepłych kapci.


Wróć do „Przetwory domowe z ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów