Bonsai z adenium

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Aniamk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:54
Bonsai z adenium

autor: Aniamk » 07 kwie 2011, 13:36

Ostatnio widziałam przepiękne adenium uformowane w donicy tak jak drzewko bonsai, spodobało mi się tak bardzo, że kupie sobie nasionka. Mam jednak pytanie, czy roślina sama się tak formuje, czy trzeba ją przycinać?

Malvina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2011, 19:37
Re: Bonsai z adenium

autor: Malvina » 28 wrz 2011, 8:23

Moja siostra ma adenium, a dokładniej desert rose zwana w naszym języku róża pustyni. Z tego co mi wiadomo jest bardzo łatwa w hodowli. Samoistnie rośnie na małe bonsai oczywiście raz na 2 trzy lata można przycinać - cięcie to ma na celu wzmocnienia caudexu. Oprócz tego tą odmianę można śmiało przycinać według własnego gustu i fantazji do formy ukształtowania na bonsai.
Podczas wysiewu nasion adenium należy z ogromną starannością pilnować, aby gleba była ciągle wilgotna, aby mogły optymalnie wykiełkować. Przed wysianiem można je moczyć przez kilka godzin to przyspieszy kiełkowanie. Donicy z nasionami nie kładziemy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ale musi być w bardzo jasnym i ciepłym pomieszczeniu.

Arowana14
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: Bonsai z adenium

autor: Arowana14 » 11 wrz 2012, 19:40

Też uwielbiam drzewka Bonsai :) Ja kupuję je zawsze tutaj: http://www.sklep.hydroponika.pl/Rośliny ... _sztuczne/ Wydaje mi się, że ceny nie są wygórowane, a jest naprawdę szeroki wybór. Mam już w swojej kolekcji Bonsai Akina Podocarpus, Bonsai Katsumoto Bukszpan i kilka Bonsai Hiroshi Modrzew :)
BOB-BUDOWNICZY


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów