Tulipany botaniczne

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
Tulipany botaniczne

autor: Szymon_E » 22 maja 2011, 5:13

Szukam ciekawych odmian tulipanów botanicznych. Jakie polecacie?

alicja_wawa
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Re: Tulipany botaniczne

autor: alicja_wawa » 16 lis 2011, 23:19

Do niedawna nawet nie wiedziałam czym tak naprawdę są tulipany botaniczne :)
Myślę, że nadal większość osób nie ma o tym większego pojęcia, a tak naprawdę to tylko odmiany, które zakwitają najwcześniej. Dodatkową cechą są stosunkowo małe liście, które u odmian botanicznych osiągają około 20 cm.

Tulipany botaniczne dzielą się jeszcze na grupy, a wśród nich:
* Tulipany Griega - kwitną na przełomie marca i kwietnia, charakteryzują się pofałdowanymi liśćmi z czerwonawymi plamkami,
* Tulipany Fosteriana - kwitną w kwietniu, mają duże, czerwone kwiaty,
* Tulipany Kaufmanna - charakteryzują się trójkątną plamką na zewnętrznych liściach, kwitną w marcu i osiągają niewielkie rozmiary.

anetkawarszawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2012, 11:17
Lokalizacja: Warszawa-Zacisze
Re: Tulipany botaniczne

autor: anetkawarszawa » 01 lut 2012, 16:12

Hej. Gdzie moge zakupić takie cebulki, czy w zwyklym sklepie z nasionami znajde je?

anetkawarszawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2012, 11:17
Lokalizacja: Warszawa-Zacisze
Re: Tulipany botaniczne

autor: anetkawarszawa » 01 lut 2012, 16:14

Hej. Gdzie moge zakupić takie cebulki, czy w zwyklym sklepie z nasionami znajde je?

alicja_wawa
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Re: Tulipany botaniczne

autor: alicja_wawa » 04 lut 2012, 23:49

Spróbowałabym poszukać w większych marketach budowlano-ogrodniczych lub w specjalistycznych centrach ogrodniczych. Dodatkowo może jakieś zaufane sklepy internetowe? Ja w sumie się nie spotkałam z kupnem tak od ręki tych cebulek :(


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler], Yandex [Bot] i 36 gości

Gotowe projekty domów

cron