bougenwilla

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Cyperus
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 20 sty 2012, 10:48
bougenwilla

autor: Cyperus » 27 sty 2012, 16:36

witam,
od jakiegoś czasu próbuję uprawiać na bougenwille w doniczce. Oczywiście nie wygląda tak jak w przeciętnym ogródku nad Morzem Śródziemnym, ale i tak sobie nieźle radzi i kwitła latem. Ale teraz pogubiła liście i został mi tylko badyl. Trochę się niepokoję czy wypuści wiosną wypuści liscie? Może powinnam ją przyciąć?

Dasos
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: bougenwilla

autor: Dasos » 27 sty 2012, 16:48

hej,
tym, że bougenwilla straciła liście nie ma się co martwić. Te rośliny potrzebują okresu spoczynku. Więc jest ważne, żeby zimą zapewnić jej odpowiednie warunki - powinna stać w chłodnym i jasnym pomieszczeniu. Wystarczy ją wtedy podlewać raz w tygodniu. Niestety jeśli bougenwilla spędzi zimę w cieple, to latem nie zakwitnie. Przyciąć ją można pod koniec lutego (o ok. 1/3 długości pędów). Dzięki temu powinna się rozkrzewić (a obcięte gałązki można spróbować zasadzić - z dodatkiem ukorzeniacza - powinny się przyjąć i uprawy się powiększą ;-))

wika001
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:57
Re: bougenwilla

autor: wika001 » 30 sty 2012, 12:23

ooo, to już wiem dlaczego moja bougenwilla nie kwitła w tym roku! Zastanawiałam się co jej zaszkodziło, a po prostu spędziła ostatnią zimę w znacznie cieplejszych warunkach niż poprzednie. Przestawiłam już ją do chłodu - mam nadzieję, że nie jest za późno i znowu zakwitnie :wink:

krzysiek28
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2012, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: bougenwilla

autor: krzysiek28 » 11 lip 2012, 9:23

Witam serdecznie!

Ja z kolei swoją bougenwillę kupiłem w czerwcu i obecnie masowo gubi kolorowe liście. Czy będzie jeszcze kwitła w tym sezonie? Coś specjalnego muszę robić?

Pozdrawiam wszystkich użytkowników :)


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów