Ogrodzenie kompozytowe

Zastanawiasz się jak ogrodzić swoją działkę czy ogród? Które ogrodzenie spełni Twoje wymagania i dodatkowo będzie elementem dekoracyjnym ogrodu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: wika001

kinga_r
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 16 kwie 2011, 22:58
Ogrodzenie kompozytowe

autor: kinga_r » 07 lip 2011, 19:03

Czy możecie mi coś więcej powiedzieć o ogrodzeniu kompozytowym?

ella
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 05 lis 2011, 22:39
Re: Ogrodzenie kompozytowe

autor: ella » 06 lis 2011, 0:45

Już Ci piszę:
to ogrodzenie niczym ekrany dżwiękowe przy drogach szybkiego ruchu :D

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać, ale te najtańsze wersje ogrodzeń kompozytowych tak wyglądają :)

Ja osobiście nie wiem czy chcialabym mieć takie ogrodzenie. Owszem są naprawdę imponujące, przynajmniej niektóre, ale takie całkowite odgradzanie się od świata?
Na pewno nie zrobię tego w aktualnym miejscu zamieszkania. Musiałabym brać na to kredyt, a poza tym lubię swoje sąsiedztwo :D

Jednak jeśli już to naprawdę proszę o mądry wybór :) Owszem wygląda to lepiej niż siatka plastikowa czy metalowa, ale jakość bywa różna ;)

siatrex
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:59
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontaktowanie:
Re: Ogrodzenie kompozytowe

autor: siatrex » 19 sty 2012, 23:33

Ogrodzenie kompozytowe nie musi mieć 2 metry wysokości i zasłaniać cały świat. Ogrodzenia kompozytowe mogą być także np. w kształcie płotu ze sztachetami itp. Kompozyt jest materiałem wytworzonym z przynajmniej dwóch komponentów, który posiada lepsze od nich właściwości. Na kompozyt drewna składają się więc mączka drzewna (od 50 do 70 proc.) i PVC. W procesie produkcji profili tworzywo łączy się cząstkami drewna i wiąże trwale z nimi. Dzięki takiej technologii powstaje materiał o solidnym i estetycznym wyglądzie drewna, mający jednocześnie pożądane właściwości tworzyw sztucznych.
Obrazek
Ogrodzenie kompozytowe w stylu farmerskim.

http://ogrodzenia.like.pl/

ekodeski
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2012, 12:01
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: Ogrodzenie kompozytowe

autor: ekodeski » 16 lut 2012, 12:14

Ogrodzenia kompozytowe tak jak kolega wcześniej napisał są bardzo rzadko 2 metrowe i przysłaniają cały świat - nie wiem skąd koleżanka wzięła takie informacje. Najlepszym sposobem na zrobienie ogrodzenia kompozytowego jest zastosowanie desek w formie sztachet - i przymocowanie ich do ogrodzenia tak jak zwykłe drewno. Z tą tylko różnicą że nie trzeba ich malować ani w jakikolwiek inny sposób odnawiać. Koszt takich ogrodzeń jest oczywiście znacznie większy niż tradycyjnych sztachet sosnowych czy innego /lepszego/ drewna natomiast łatwo policzyć jak szybko koszt takiej inwestycji się zwraca. Przyjmuje się że już przy drugim malowaniu takie ogrodzenie w porównaniu z tradycyjnym "wychodzi na 0". A potem już tylko się na nim "zarabia" :D Kolejna sprawa to emisja toksycznych związków do środowiska. Pryz malowaniu jak i w trakcie użytkowania "naturalnego" drewnianego ogrodzenia do gleby przedostają się związki chemiczne zawarte w farbach i impregnatach, które zanieczyszczają glebę i powodują skrzenie środowiska. Deski kompozytowe (my je nazywamy ekodeskami) są wprawdzie wytwarzane z PCV, ale to PCV pochodzi z recyklingu butelek plastikowych, folii i innych tworzyw polimerowych. Sama ekodeska także może być poddana recyklingowi, no a przede wszystkim nie malujemy i nie impregnujemy jej chemią. W razie pytań, z przyjemnością wypowiem się w tematyce ogrodzeń z desek kompozytowych. Pozdrawiam serdecznie, http://www.ekodeski.com.pl


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 14 gości

Gotowe projekty domów

cron