Uprawa aronii

Warzywa, owoce i zioła z własnego ogródka ? co zrobić, by z naszego ogrodu zebrać bogate plony? Jeśli szukasz informacji na temat konkretnych gatunków, albo poszukujesz inspiracji ? zajrzyj do tego działu.

Moderator: wika001

ogrodnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:27
Uprawa aronii

autor: ogrodnik1 » 26 kwie 2011, 14:21

Od roku mam działkę a na niej kilka krzaków aronii. Z każdego krzaka zebrałem ok.1,5kg. owoców.Mam pytanie czy to dużo czy mało? Czy aronię również przycinamy wczesną wiosnę i jakie nawozy(inne środki)należy stosować w uprawie aronii?

alicja_wawa
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Re: Uprawa aronii

autor: alicja_wawa » 17 lis 2011, 0:05

To zależy w jakim wieku są krzaki, bo należy pamiętać, że prawidłowe owocowanie uzyskuje się najwcześniej w czwartym roku bytu aronii :) Gdzie należy uwzględnić, że czwart rok to najczęściej dwa lata po wsadzeniu docelowym ;)
Jednak wydaje mi się, że to i tak dość pokaźna ilość... ale ja się nie znam :D

Co to przycinania to możesz wykonać je bezpośrednio po zbiorach lub aż do wiosny, chociażby zimą, jednak nie jest to jakoś wielce zalecane ;)

Względem nawożenia to napiszę tylko tyle, że nie należy stosować azotu czy mieszanek azotowych, gdyż aronia ma niebywale minimalne zapostrzebowanie na ten pierwiastek.


Wróć do „Warzywa, owoce, zioła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów

cron