Tuje sąsiada

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Adams0
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:49
Tuje sąsiada

autor: Adams0 » 16 maja 2011, 21:03

Sąsiedzi posadzili tuje przy płocie, które urosły już na wysokość powyżej 220 cm. i zasłaniają od strony zachodniej dostęp światła dziennego na moją działkę. Czy jest jakiś przepis prawny by zmusić ich do przycięcia krzewów?

alicja_wawa
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Re: Tuje sąsiada

autor: alicja_wawa » 16 lis 2011, 23:04

Witaj,
Adamie nie wiem jak bardzo owe tuje przerosły wysokość 220 cm, ale nie wydaje mi się. Tak samo nie wiem ile ich jest, że są aż tak bardzo uciążliwe, że chcesz się odwoływać do prawa.
Ogólnie to kwestia regulująca wysokość ogrodzenia, a załóżmy, że zinterpretujemy nasadzenia iglaków jako żywopłot=płot, to tyczy się to właśnie wysokości ponad 220 cm jako pełny mur, za co nigdy nie zostanie uznany żywopłot.

Myślę, że jeśli już musisz dochodzić tego na drodze sądowej to jedynie możesz wystąpić z powódzctwa cywilnego jako ograniczenie użytkowania własnej działki poprzez działania sąsiadów.

Jednak nie prościej załatwić to na drodze jakiegoś dogadania, kompromisu, bez angażowania w to prawa? Nie będzie to lepsze rozwiązanie?


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów