groszek kwitnący

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

magda_mm
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:44
groszek kwitnący

autor: magda_mm » 22 cze 2011, 17:57

co moze byc przyczyna ze groszek nie kwitnie?

passiflorka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:06
Lokalizacja: z i e m i a
Re: groszek kwitnący

autor: passiflorka » 12 paź 2011, 16:02

Magdo a może nie kwitnie bo wsadziłaś go za głęboko? Albo na nieodpowiednim podłożu?
Przekonanie, że groszek nie wymaga żyznej gleby jest błędne. Właśnie na żyznej i bogatej w wapń rośnie najlepiej. Do tego musi mieć odpowiednią ilość słońca, dlatego lepsze są stanowiska słoneczne niż nawet półcień.

Pytałam o głębokość sadzenia, ponieważ ja kiedyś popełniłam błąd i wsadziłam go za głęboko.
Dopiero później przeczytałam, że optymalna głębokość to 3-4 cm, a to zrobiłam na 5 może 7 :(
Cóż nadal mam problemy z oszacowaniem wszelkich wymiarów :D

Mój groszek wyrósł, ale był marny, niski i zakwitł za późno by kwiaty mogły się utrzymać :( Niestety, jednak uczę się na błędach ;)
Take it easy :)

mrservice
Aktywny
Aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 23 lut 2011, 15:59
Re: groszek kwitnący

autor: mrservice » 06 lis 2011, 8:51

Też kiedyś popełniłem ten błąd i wsadziłem za głęboko. Później wsadziłem na głębokość 3 cm i zdecydowanie widziałem różnice w wielkości i późniejszym kwitnieniu. Głębokość na jaką wsadzamy rośliny,nasiona jest bardzo ważna więc pamiętajmy o tym.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów