iglaki na balkonie

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

wika001
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:57
iglaki na balkonie

autor: wika001 » 29 mar 2011, 18:39

Co zrobić aby iglaki dobrze rosły na balkonie i jakie gatunki najlepiej wybrać?

Suplem
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:26
Re: iglaki na balkonie

autor: Suplem » 05 lis 2011, 22:38

Ja też przymierzam się do umieszczenia karłowatego iglaka w donicy na balkonie. Wyczytałam mnóstwo interesujących informacji i się podzielę z Tobą wika.
Najważniejsza to donica która powinna być spora minimum 45 cm wysokości 45 cm szerokości na długość też minimum 45 cm lub więcej. Najlepiej donicę zlecić stolarzowi, aby wewnątrz zrobił dodatkową ściankę na włożenie minimum 2 cm styropianu który będzie robił za świetną izolację latem będzie sprawiał, że gleba będzie się wolniej nagrzewała zaś zimą będzie chronił przed mrozem korzenie.
Ja mam zamiar posadzić sobie świerk biały laurin, ale posadzić można na prawdę bardzo wiele karłowatych iglaków np: świerk biały conica , jałowiec pospolity arnold, jałowiec łuskowaty blu star i wiele więcej innych.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów