Nerina

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

jurekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 22:08
Nerina

autor: jurekk » 07 cze 2011, 22:33

Witam! zakupiłem właśnie bulwy neriny. Nigdy jeszcze nie miałem u siebie tej roślinki i w związku z tym nie mam żadnego doświadczenia w jej hodowli. Czy ktoś z Was mógłby podzielić się swymi spostrzeżeniami?
jurekk

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: Nerina

autor: Gerbera » 05 lis 2011, 22:11

Mam nadzieję, że jesteś w stanie zapewnić jej doskonałe warunki życia, gdyż jest to dość trudny w uprawie kwiat :(

Nerinia wymaga gleby żyznej, ale przede wszystkim pulchnej.
Nasłonecznienie powinno być słoneczne, ewentualnie półcień, ale minimum te 4 godziny w nasłonecznieniu powinno być. W innym przypadku nerinia po prostu wolniej roślnie i kwitnie slabo o ile w ogóle.
najistotniejsza jest jednak kwestia podlewania,, co może wydać się dziwne nerinię należy przesuszać latem, za to obficie podlewać wiosną.
Nerinia na ogół kwitnie jesienią, minimum 3 miesiące po posdzeniu, ale kwiat jest przez bardzo długi czas ozdobą :)

Powodzenia i czekam na wrażenia ;)
przepraszam za literówki


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów

cron