Złamany storczyk

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
Złamany storczyk

autor: Szymon_E » 13 cze 2011, 15:12

Niedawno dostałem kwiat storczyka, który ma złamaną łodygę, na której kwitną kwiaty.
Nie jestem pewien, czy te łodygi odrastają na nowo, czy pozostały mi tylko liście do hodowania
:cry:
proszę o odpowiedź, pozdrawiam i dziękuję:)

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: Złamany storczyk

autor: cisowianka » 03 lis 2011, 22:47

Myślę, że możesz go po prostu wykorzystać jako ozdobę i bez problemu umieścić w wazonie :)
Z kwiatem nie powinno być nic złego, po zimowaniu wyrośnie nowy pęd. Przynajmniej mam takie przypuszczenia :)

Byłam niedawno na weselu, gdzie dekoracje sali byly wykonane właśnie ze storczyków w długich - wąskich wazonikach. Później dowiedziałam się, że storczyki zostały zakupione właśnie w tym celu, a pozostałości kwiatów mają się dobrze i czekają na następne kłącza :)

Oczywiście w wazonie storczyk nie utrzyma się tak długo jakby kwitł w całości, ale przez jakiś czas będzie niewątpliwą ozdobą :)

Arowana14
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: Złamany storczyk

autor: Arowana14 » 11 wrz 2012, 19:38

Ja na parapecie mam sztuczne storczyki, a kupiłam je kiedyś tutaj: http://www.sklep.hydroponika.pl/Rosliny ... storczyki/ Wybór jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o ilość kwiatków, jak i ich wielkość. Nie trzeba ich podlewać, a wyglądają bardzo naturalnie. Są po prostu piękne :)
BOB-BUDOWNICZY


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów