Lilia grzywiasta

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Aniamk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:54
Lilia grzywiasta

autor: Aniamk » 27 maja 2011, 11:56

Moja lilia wypuściła liście w doniczce w mieszkaniu, a kiedy wystawiłam ją do ogrodu liście zaczęły więdnąć, a kwiatu w ogóle nie widać? Co się dzieje?

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: Lilia grzywiasta

autor: cisowianka » 03 lis 2011, 21:54

Hmmm zastanawiające...
Nie wiem co mogło spowodować takie zahamowanie czy nawet regresję we wzroście...
Możliwe, że czas coś może, w momencie, gdy już dojdzie do aklimatyzacji rośliny do nowych warunków.

Nie wiem co jeszcze mogło to spowodować? Może zbyt drastyczna zmiana temperatur, sczegółnie nocą, wilgotność... bądź chyba najbardziej prawdopodobne jest to, że wybralaś dla lilii nieodpowiednie stanowisko, przede wszystkim pod względem nasłonecznienia i otoczenia ;)

Najmniejszym miejscem jest dla niej stanowisko przewienne i półcieniste, najlepiej bez dużych sąsiadów :)


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów