Katalpa

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Eda
Aktywny
Aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:08
Katalpa

autor: Eda » 27 kwie 2011, 11:45

moja katalpa nie przeżyła najlepiej zimy. Kilka gałązek przemarzło. Teraz zaczęły wyrastać liście i okazuje się, że środek jest totalnie łysy.
Czy zostawić te łyse gałązki

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: Katalpa

autor: Gerbera » 01 lis 2011, 22:51

Jesteś pewna, że to od zimy? Bo wszystkie katalpy jakie widziałam, jeśli coś im dolegało to zawsze był to jakiś grzyb na w..., nie pamietam dokładnie jaki, ale ratunku nie było :(

Jeśli masz pewność, że to nie choroba grzybiczna, to spokojnie możesz obciąć przemarznięte pędy. Zastnawia mnie dlaczego łyse są w środku, a nie po zewnętrznych stronach, gdzie najbardziej powinny zadziałać temperatury - stąd sugestia czy to nie coś innego niż przemarznięcie.

Ale cóż tnij i sprawdź po kilku tygodniach czy odrastają. Jeśli pojawią się małe pędy/pączki to katalpa jest uratowana ;)

Powodzenia i daj znać ;)
przepraszam za literówki


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów

cron