Z czego taras?

Szukasz pomysłu na aranżację tarasu? Szukasz podpowiedzi jak samodzielnie wykonać taras? Nie wiesz jaką wybrać nawierzchnię i jak ją położyć? A może zastanawiasz się jakimi roślinami obsadzić taras? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi.

Moderator: wika001

mrservice
Aktywny
Aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 23 lut 2011, 15:59
Z czego taras?

autor: mrservice » 03 paź 2011, 20:01

Jestem na etapie myślenia o tarasie przed domem i zastanawiam jaki materiał będzie najlepszy? Do wyboru mam kilka propozycji a mianowicie: drewno, płytki tarasowe a może płyty betonowe? Sam nie wiem, może coś podpowiecie mi?

magda_mm
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:44
Re: Z czego taras?

autor: magda_mm » 06 paź 2011, 18:12

własnie co na taras? Sama nie mogę się zdecydować bo propozycji jest wiele, ale ciekawa jestem jaki materiał będzie najlepszy...

Matskocz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 25 sie 2011, 12:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Z czego taras?

autor: Matskocz » 11 paź 2011, 12:27

Osobiscie jestem zwolennikiem drewna wszelkiej masci. moze byc krajowe (tansze) np sosna (najtanszy wariant), albo modrzew (bardzo ladnie sie prezentuje), moze byc tez drewno egzotyczne - bangkirai czy massaranduba (bardzo trwale i twarde gatunki), lub imitacja drewnopodobna - kompozyt WPC. zapraszam na swoja strone www (w profilu) w celu zapoznania sie z oferta.

siniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:21
Re: Z czego taras?

autor: siniak » 24 paź 2011, 18:34

Ja sam mam taras z drewna i jestem bardzo zadowolony. Wygląda efektownie, a przy dobrej impregnacji będzie służył na lata .

trybulec
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:04
Re: Z czego taras?

autor: trybulec » 31 paź 2011, 12:25

Obstaję za kamieniem lub płytami odwzorowującymi fakturę kamienia.
http://www.inzynierbudownictwa.pl/techn ... rtynu,4868
http://www.budowlany.pl/pl/nawierzchnie ... rzyjemnosc

trybulec
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:04
Re: Z czego taras?

autor: trybulec » 31 paź 2011, 12:25

Obstaję za kamieniem lub płytami odwzorowującymi fakturę kamienia.
http://www.inzynierbudownictwa.pl/techn ... rtynu,4868
http://www.budowlany.pl/pl/nawierzchnie ... rzyjemnosc

alicja_wawa
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Re: Z czego taras?

autor: alicja_wawa » 18 lis 2011, 0:09

Jeśli zadaszony to tylko z drewna i to koniecznie egzotycznego. Fakt jest to dość drogie, ale niezwykle trwałe i efektowne. Jednak obawiam się, że takie jest moje zdanie ze względu na to, że wychowałam się w miejscu, gdzie taras był z jakiś kamieni i teraz potrzebuję urozmaicenia :) Kamienie są tam na pewno naturalne, taka jakby mozaika, jednak uważam, że lepsza bylaby imitacja drewna, teraz jest to bardzo powszechne i nieźle wygląda ;)

Awatar użytkownika
taner32
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2011, 21:48
Re: Z czego taras?

autor: taner32 » 20 lis 2011, 7:11

Ja tam jestem za mieszaniem styli bo monotonosc nigdy nie jest dobra:)Aktualnie jest bardzo duzy wybor roznych plyt tarasowych zaczynajac od plyt na bazie betonu poprzez ceramiczne wyroby do plyt z kamienia naturalnego do tego teska juz tez nie musi byc z trewna.
Na zdieciach widoczna jest deska z tworzywa sztucznego ktora naprawde polecam swietnie sie kladzie i wystarcza na lata
Obrazek Obrazek

Matskocz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 25 sie 2011, 12:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Z czego taras?

autor: Matskocz » 22 lis 2011, 15:58

Też jestem zwolennikiem mieszania styli - najbardziej odpowiada mi styl orientalny. Jednak mimo wszytko skłaniałbym się do zastosowania drewna naturalnego.

PIMEX_
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2012, 16:18
Re: Z czego taras?

autor: PIMEX_ » 04 sty 2012, 16:34

Zdecydowanie polecam drewno lub kompozyt

kamil_r
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2011, 11:13
Re: Z czego taras?

autor: kamil_r » 20 sty 2012, 13:18

Może kogoś zainteresują ekskluzywne płyty tarasowe?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kondracki
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2012, 9:52
Re: Z czego taras?

autor: kondracki » 23 lut 2012, 10:10

A jakie drewno egzotyczne polecacie? Bambus się nadaje?

PIMEX_
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2012, 16:18
Re: Z czego taras?

autor: PIMEX_ » 23 lut 2012, 12:40

Jeżeli chodzi o egzotyk to polecam Bangkirai lub Massarandubę, oba te gatunki mają porównywalne parametry i są zbliżone cenowo. Różnią się kolorystyką. Bangkirai ma kolorystykę wpadającą w brązy, delikatnie miodową, natomiast massaranduba jest ciemniejsza i bardziej wpada w czerwienie. Bambusa raczej bym nie polecała. Inne gatunki to np. teak, ipe lub merbau.

romuald
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:56
Re: Z czego taras?

autor: romuald » 13 maja 2012, 20:41

siniak pisze:Ja sam mam taras z drewna i jestem bardzo zadowolony. Wygląda efektownie, a przy dobrej impregnacji będzie służył na lata .


Bo jest najcieplej ;) A jak brałem w Andrewexie to już był impregnowany ciśnieniowo, więc o to też bym już się nie martwił jak kupujesz w dobrej firmie.

Tomasz75
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2011, 9:27
Re: Z czego taras?

autor: Tomasz75 » 22 cze 2012, 9:54

Ja niestety póki co nie mogę sobie jeszcze pozwolić na taras, ale zawsze strasznie zazdroszczę osobom, które mogą cieszyć się tym komfortem;) Grill na tarasie ze znajomymi to najlepsza sprawa! A a propos pytania "z czego taras?" to polecam lekturę tego artykułu: http://informacje.dom.eu/nie-wylewajcie-tarasow_n_257.html, może ktoś dowie się czegoś ciekawego.


Wróć do „Tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów