jakie rodzaje kwiatów ?

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

magda_mm
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:44
jakie rodzaje kwiatów ?

autor: magda_mm » 11 maja 2011, 17:48

Jakie rodzaje kwiatów nadają się do dekoracji kościoła?

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: jakie rodzaje kwiatów ?

autor: Gerbera » 27 paź 2011, 23:02

Magdo,
nie wiem na jaką okazję chcesz ten kościół dekorować, a ta wiedza byłby nam pomocna :)
Przede wszystkim dlatego, że inaczej wyobrażam sobie przystrojony kościół na wydarzenia w stylu: chrzest, ślub czy pierwsza komunia, zupełnie odmiennie w czasie uroczystości żałobnych/pogrzebowych, czy też z okazji jakiś świąt kościelnych :)

Najczęściej jednak królują w znanych mi kościołach lilie. Troszkę są zbyt popularne i nikt nei zwraca na nie uwagi. Przynajmniej w mojej parafii :D Po prostu traktujemy je jako stały element wyposażenia :)

ja bym porponowała wyjście poza szereg i zastosowanie jakiś mniej popularnych i majestatycznych kwiatów.
Moim zdaniem pasują tutaj nie tylko kwiaty białe, ale fantastycznie wyglądają takie jak: bez, frezje, goździki, kalie :) Do tego bukszpan... :)

Proszę określ o jaką okazję chodzi to mogę stworzyć unikalny projekt :)
przepraszam za literówki

wika001
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:57
Re: jakie rodzaje kwiatów ?

autor: wika001 » 30 paź 2011, 8:39

a jak udekorować kościół z okazji ślubu?Ślub za dwa tygodnie ...

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: jakie rodzaje kwiatów ?

autor: Gerbera » 30 paź 2011, 14:52

Kilka pytań mam:
- jaki to kościół - stary gotycki czy wielki noweoczesny, czy malutki XIX wiekczny kościółek?
- jak bardzo ma być przystrojony?
- jakim budżetem dysponujesz?
- jaka kolorystyka Cię intersuje?
- w jakim stylu jest sukienka i bukiet panny młodej i świadkowej? - jakie to będą kwiaty?

Skoro ślub jest za dwa tygodnie to na pewno jesteś w stanie odpowiedzieć na powyższe pytania :) Bez znajomości tych szczegółów ciężko jest doradzić coś co będzie tworzyło całóść :)

Na obecną chwilę mogę jedynie napisać, że najpewniej w każdej kwiaciarni doradzą Ci róże, są uniwersalne - całoroczne i bez problemu móżesz właśnie ich użyć.
Wiosenne kwiaty będę wygłądały trochę kuriozalnie, będzie połowa listopada a tulipany będą się po prostu gryzły z płaszczami i futrzanymi bolerkami :)

Radziłabym jeszcze wystrzegać się chryzantem i margaretek :( Niestety, ale początek listopada to ich sezon, wielu handlarzy, którzy nie sprzedadzą ich przy cmentarzach, po prostu pozbędzie się ich dając do kościołów. Także lepiej sprawdź wcześniej czy nie wyręczyli Cię w dekoracji :(
przepraszam za literówki

zypa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 09 wrz 2019, 7:37
Re: jakie rodzaje kwiatów ?

autor: zypa » 29 sty 2024, 13:04

Jak się zapatrujecie na ten temat aktualnie?
Zmieniło się coś? Chodzi o ogród kościoła. Jak do tego podejść?
Widziałem jak to wygląda u nich - https://parafie.org.pl/parafia-swietego-jana-chrzciciela-studzienice/. Chcielibyśmy uzyskać podobny efekt.


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów