Jakie drzewa owocowe posadzić w ogrodzie?

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

mariolanowak30
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:13
Jakie drzewa owocowe posadzić w ogrodzie?

autor: mariolanowak30 » 30 maja 2011, 19:33

Jakie Wy macie w swoim ogrodzie drzewa owocowe? Zastanawiam się nad tym. Teraz jest już prawie czerwiec i nie wiem co teraz mogę posadzić.

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: Jakie drzewa owocowe posadzić w ogrodzie?

autor: cisowianka » 27 paź 2011, 21:26

Witaj,
nie wiem czy zdecydowałaś się na jakieś drzewa owocowe w swoim ogrodzie, ale chyba i tak było za późno/wcześnie na sadzenie :)

Ja mam u siebie w ogrodzie: 3 jabłonie, śliwę renklodę, morelę, gruszę, orzecha włoskiego, czereśnię i dwie wiśnie i krzewy: 4 czarne porzeczki, po 2 białe i czerwone, agrest i maliny :)

Owszem dysponuję dużym terenem, a część drzew została posadzona przez inne pokolenie, ale jednak pomimo sporej ilości odmin nie mam tutaj chaosu. Uważam, że wszystko jest dobrze rozplanowane i dzięki temu panuje ład i porządek, a owoce mam od końca czerwca do października :)

Względem drzew to radzę dobrze wybrać dla nich miejsce, ponieważ za kilkanaście lat mogą okazać się konkretnymi okazami. Natomiast krzewy owocowe mam w sumie w roli szpaleru, który odgradza część warzywną od typowo rekreacyjnej. Maliny rosną na tyłach, tak że tworzą coś na miarę żywopłotu, nie mam z tamtej strony sąsiadów, także tylko ja mam wyżerkę ;)
Echhh zatęskniłam za tymi pysznymi owocami :(


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów